Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Credit Suisse İşten Çıkarma İçeren Bir Daralma Planı Hazırlıyor

İsviçre merkezli yatırım bankası Credit Suisse, çalışanlarının bir bölümünü içten çıkarmak dahil olmak üzere bir dizi plan üzerinde çalışıyor.
Credit Suisse İşten Çıkarma İçeren Bir Daralma Planı Hazırlıyor
HABER GİRİŞ

İsviçre’nin önde gelen yatırım bankası Credit Suisse, yeni bir işten çıkarma turunu ve masrafları düşürmeyi amaçlayan diğer önlemler üzerinde çalışıyor.

İsmi açıklanmayan kaynaklara atıfta bulunan bir rapora göre, yönetim kurulu ve yönetim arasında büyük bir maliyet tasarrufu paketi hakkındaki tartışmalar ileri bir aşamaya geldi. Duyurunun ne zaman yapılacağı ise belirsizliğini koruyor.

Raporla ilgili Credit Suisse’in bir sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı. Şirket, Çarşamba günü ikinci çeyrek mali sonuçlarını açıklayacak.

İsviçre’nin en büyük ikinci bankası, geçtiğimiz ay, ikinci çeyrek sonuçlarının özellikle Asya’daki müşterilerin geri çekilmesinden etkilendiği konusunda açıklama yapmıştı. Daha sonra Asya’daki operasyonlarda işte çıkarma kararı alınmıştı.

İcra Kurulu Başkanı Thomas Gottstein liderliğindeki banka, ortağı Greensill Capital’in iflası ve yatırımcı güvenini olumsuz etkileyen pek çok olumsuz gelişme ile karşı karşıya kalmıştı.

GCM Yatırım Banner

Dünya genelinde çeşitli nedenlerle enflasyonun rekor seviyelere çıkması, pek çok şirketin faaliyetlerini olumsuz etkiliyor. Amerikan Merkez Bankası ve Avrupa Merkez Bankası gibi kurumlar, artan enflasyon karşısında faiz silahlarını agresif bir şekilde kullanıyor.

Bu durum şirketlerin işten çıkarma dahil olmak üzere daralma kararları almasına neden oluyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.