Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Covid-19 Sonrası Çin’de Vize İşlemleri Yeniden Başlatılıyor

Çin, yurt dışı temsilciliklerinin yabancı ülke vatandaşlarına turist vizesi ve diğer türde seyahat vizelerini yeniden vermeye başlıyor. İşte detaylar;
Covid-19 Sonrası Çin’de Vize İşlemleri Yeniden Başlatılıyor
Yorum

Çin Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşleri Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre Covid-19 salgını başında askıya alınan vize işlemleri bugünden itibaren yeniden başlatılacak. Vize işlemlerinin büyükelçilikler, konsolosluklar ve gümrüklerdeki vize ofisleri tarafından yapılacağı kaydedildi.

Yapılan açıklamada Çin’in yurt dışı temsilciliklerinin yabancı ülke vatandaşlarına turist vizesi ve diğer türde seyahat vizelerini yeniden vermeye başlayacağı duyuruldu.

Yeniden başlatılacak olan vize işlemlerine turist ve geçici geçiş vizeleri dahil her türlü vize için başvuru kabullerinin ve onaylarının yeniden başlatıldığı vurgulandı. Ülkedeki vize işlemlerinin askıya alındığı 28 Mart 2020’den önce çıkarılan vizelerin de geçerliliğini koruyacağına işaret edildi.

Gümrüklerden geçici geçiş için verilen vizelerin seyahat gerekçesinin meşruluğuna ilgili otoritelerin karar vereceği vurgulandı.

Bazı Bölgelerde Vizesiz Giriş İmkanı Sunulacak

Yapılan açıklamada Çin’in güneyinde bulunan Haynan Adası ve Hong Kong ile Makau Özel İdari Bölgeleri’nden Guangdong eyaletine gerçekleştirilecek grup gezilerinde vizesiz giriş imkanı sağlanacağı yer aldı.

AA’nın haberinde Çin’in Covid-19 salgınının başlamasının ardından Mart 2020’de sınırlarını dış ülkelere kapatarak tüm vizeleri askıya aldığı anımsatıldı.

Çin, 8 Ocak 2023’te Covid-19’u A kategorisi salgın hastalık olarak tanımaya son vermişti. Sınır Sağlığı ve Karantina Yasası uyarınca uygulanan tedbir ve kısıtlamaları kaldırmıştı. Tüm bunlara ek olarak ülke sınırlarını yeniden açmıştı.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu