Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Compound’dan Genel Ayı Piyasasının Ortasında Etkileyici Yükseliş!

Merkeziyetsiz finans borç verme protokolü Compound Finance'in yerel tokenı COMP son günkü fiyat artışıyla dikkat çekti. Detaylar haberde;
Compound’dan Genel Ayı Piyasasının Ortasında Etkileyici Yükseliş!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Popüler merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü Compound Finance’in yerel tokenı olan COMP, son 24 saat içinde gösterdiği olumlu fiyat performansının ardından dikkatleri yeniden üzerine çekmeyi başardı.

Altcoin fiyatı, son 24 saatte yüzde 11’in üzerinde artışla kripto piyasasında günlük en çok değerlenen kripto varlık oldu.

COMP Fiyatı Tekrar Toparlandı

COMP’un bir önceki etkileyici yükselişinin ardından son birkaç gün içinde fiyatta düşüş gözlemlenmekteydi. Tokenın son haftalardaki dikkat çekici yükseliş formunun ardından ortaya çıkan bu tablo, çok sayıda yatırımcı için endişelere yol açmış görünüyordu.

Kripto analisti Semilore Faleti, bu nedenle COMP’un yeniden toparlanma yaşamasının, yatırımcılara vereceği güven açısından oldukça önemli olduğunun altını çizdi.

COMP Kilit Direnç Seviyesini Kıracak mı?

COMP, Haziran ayının üçüncü haftasından başlayan yüzde 125’in üzerindeki artışla 4 Temmuz itibarıyla 69.15 dolara kadar yükseliş gösterdiği çarpıcı bir yükseliş eğilimine girmişti.

GCM Yatırım Banner

Ancak, bu fiyat seviyesine ulaştıktan sonra önemli bir satış baskısı altına giren altcoin, bugünkü son fiyat artışını yaşamadan önce geçen hafta boyunca piyasa değerinin yüzde 9,63’ünden fazlasını kaybetti.

Altcoinin fiyat grafiğini inceleyen Faleti, göreceli güç endeksi değerinin aşırı alım bölgesine doğru yükseldiğini ve bunun mevcut fiyat yükselişinin bir süre daha sürebileceği anlamına geldiğini ifade etti.

Hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) çizgisinin, aynı zamanda bir yükseliş sinyali olarak da yorumlanan sinyal çizgisinin hemen üzerinde kesiştiğine de dikkat çekti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

70 Doları Bu Kez Aşabilir mi?

COMP, son üç haftada iki kez 70 dolar bölgesinde büyük bir dirençle karşı karşıya kalmış ve bu seviyenin üzerine çıkamamıştı.

Faleti, piyasadaki boğaların, bu fiyat seviyesini aşan mevcut satın alma baskısını sürdürebilmesi halinde, COMP’un muhtemelen ilk yükseliş yörüngesine geri döneceğini öne sürdü.

Bununla birlikte, tokenın 70 dolar fiyat bölgesini yine geçememesi halinde geri çekilme yaşayabileceğini ve şu anda yakın destek seviyesini temsil eden 50 dolar bölgesini yeniden ziyaret edebileceğini belirtti.

COMP, haber yazımı itibarıyla 60 dolar civarında işlem görmekte. Tokenın günlük işlem hacmi, yüzde 240’ı geçen artışla 150 milyon dolar değerinde.

Genel Kripto Piyasası Kırmızı

COMP’un piyasa kazancının ortasında, kripto piyasasının çoğunluğu son 24 saatte gerileyen toplam kripto piyasası değeri ile hafif kayıplar yaşıyor.

Önde gelen kripto para birimleri ve pazar liderleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için görünüm kırmızıyken; Dogecoin (DOGE), Solana (SOL) ve Litecoin (LTC) gibi diğer önemli kripto para birimleri de sırasıyla yüzde 1,86, yüzde 3,54 ve yüzde 3,80’lik kayıplarla benzer bir kader yaşıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.