Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Commerzbank CEO’su: Almanya’nın Yapısal Değişikliklere İhtiyacı Var

Avrupa’nın önde gelen bankalarından Commerzbank’ın CEO’su Manfred Knof, Almanya’nın sağa kayma riski olduğunu söyledi.
Commerzbank CEO’su: Almanya’nın Yapısal Değişikliklere İhtiyacı Var
HABER GİRİŞ

Commerzbank CEO’su Manfred Knof, Handelsblatt Bankacılık Zirvesi 2023′te, Almanya’nın siyasi sağa kaymayı önlemek istiyorsa yapısal değişiklikler uygulaması gerektiğini söyledi.

Almanya’da sağcı partilerin yükselişinin Alman ekonomisine potansiyel bir tehdit oluşturmasından endişe duyup duymadığı sorusunu yanıtlayan Knof, halkın mutsuz olduğunu ve yapısal sorunların çözülmediğini belirtti.

Knof açıklamasının devamında, “Uzun bir süre oldukça iyi durumdaydık ve belki de uyuyorduk. Modernleşmeye ve gerekli yapısal değişiklikleri ele almaya hazır değildik” ifadelerini kullandı.

Sağ eğilimli Almanya için Alternatif partisi ilk kez Haziran ayında bölge konseyi seçimini kazandı ve pek çok kişi grubun Bavyera eyaletinde yaklaşan yerel seçimlerde nasıl bir performans göstereceğini merak ediyor.

Knof ayrıca, Almanya’nın Mittelstand olarak bilinen küçük ve orta ölçekli şirketlerinin, Avrupa’nın en büyük ekonomisindeki yapısal sorunlar nedeniyle kendi ülkelerine yatırım yapma konusunda isteksiz olduklarını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Ifo Enstitüsü’nün fahri başkanı Hans-Werner Sinn, bu ayın başında, Alman nüfusunun siyasi olarak, özellikle de hükümetin sürdürülebilirliğe yaklaşımı açısından sağa yönelmesiyle ilgili benzer yorumlarda bulunmuştu.

Sinn, Almanya nüfusunun tepkili olduğunu ve sağa kaydığını öne sürmüştü. Almanya, birincil enerji kullanımını 2030 yılına kadar azaltmayı da içeren Enerji Verimliliği Stratejisi 2050′yi uygulamaya çalışıyor. Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin Avrupa genelinde enerji fiyatlarını artırması nedeniyle bu hamle eleştirilere maruz kalmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.