Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Colgate-Palmolive Hisseleri Güçlü 3Ç21 Kazancına Rağmen Sınırlı Yükseldi

Colgate-Palmolive hisseleri, beklentileri aşan üçüncü çeyrek kazancına rağmen yatay seyretti.
Colgate-Palmolive Hisseleri Güçlü 3Ç21 Kazancına Rağmen Sınırlı Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

New York merkezli kişisel bakım ürünleri şirketi Colgate-Palmolive (CL) 0,81 dolar hisse başına kazanç açıkladı. Kazanç Wall Street tahminlerini geride bırakırken tüketici ürünleri üreticisi, bu dönemde 4,41 milyar dolar gelir bildirdi.

Beklenti üstü kazanca rağmen hisseler açılış öncesinde yatay seyretti. Çünkü güçlü rakamlar, ücretlere ilişkin endişelerle baskılandı.

Haftanın son seansının açılış öncesinde TSİ 14.35’te yüzde 0,60 artıda işlem gördü.
Colgate-Palmolive Hisse Artış
KAYNAK: MarketWatch

Net satışlar yüzde 6,5 artarken organik satışlar yüzde 4,5 arttı. Operasyonlardan sağlanan net nakit, 2021’in ilk dokuz ayında 2,219 milyon dolar oldu. Colgate’in diş macunundaki liderliği, bugüne kadarki yüzde 39,5’lik küresel pazar payıyla devam etti.

Colgate aynı zamanda manuel diş fırçalarındaki liderliğinin, bugüne kadarki yüzde 31,0 küresel pazar payıyla devam ettiğini söyledi. Şirket, 2021 yılının tamamı için mali rehberliğini teyit etti.

Colgate-Palmolive Başkanı ve CEO’su Noel Wallace, üçüncü çeyrek sonuçları hakkında; “önceki dönemdeki zorlu karşılaştırmaya ve Covid-19 nedeniyle kısıtlı mobilite ve tedarik zinciri kesintilerinin etkisine rağmen, hedeflenen %3 ila %5 aralığındaki hedef aralığımızın üst sınırında bir çeyrek daha organik satış büyümesi sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın