Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase’den FTX Değerlendirmesi: Kripto Kışı Uzayacak

Coinbase borsasından FTX üzerinde yaşanan iflas süreci için değerlendirme yapıldı. Borsa ayı piyasasının uzamasını bekliyor.
Coinbase’den FTX Değerlendirmesi: Kripto Kışı Uzayacak
Yorum

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, piyasada deprem etkisi yaratan FTX çöküşünü değerlendirdiği bir rapor paylaştı. Araştırma raporunda, FTX’in çöküşünün,kripto para piyasalarında ortaya çıkan olumlu bir durumu raydan çıkardığına yer verildi.

Analistler David Duong ve Brian Cubellis, kripto para piyasasındaki yeni sarsıntının ve büyük alıcıların olmayışının sektörü savunmasız bıraktığını ve potansiyel olarak zaten uzun olan kripto kışını uzattığını yazdı.

Raporda, FTX’in iflası şüphesiz sektördeki yatırımcı güvenini zedeledi ve düzeltme biraz zaman alacak. Bu durum potansiyel olarak kripto kışını birkaç ay daha, belki de 2023’ün sonuna kadar uzatacak.” ifadeleri yer aldı.

İkinci Derece Etkiler Görülebilir

FTX iflas işlemlerinin yakından izleneceği, ancak dijital varlıklar sektörünün geleceği için ABD’deki faiz oranlarının izlediği yolun takip edilmesi gerektiği kaydedildi.

Coinbase raporunda hangi tarafların borsaya veya kardeş şirketi Alameda Research’e borç verdiği veya bunlarla etkileşimde bulunduğu, bu yükümlülüklerin tam olarak ne olduğu ortaya çıktıkça, piyasanın FTX’in çözülmesinden kaynaklanan ikinci dereceden etkiler görme olasılığının yüksek olduğuna yer verildi.

Borsa zayıf likiditenin en azından yıl sonuna kadar sürebileceğini ve stablecoin hakimiyetinin yüzde 18’e yükseldiğine dikkat çekiyor Stablecoin’ler, değeri ABD doları veya altın gibi başka bir varlığa sabitlenen bir tür kripto para birimidir.

Artan hash rate ve enerji maliyetlerinin ve zayıf Bitcoin fiyatlarının birleşiminin madenciler için giderek daha fazla stresli ekonomik koşullara yol açtığı belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%