Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase Uygulamasına İlgi 2022’de Yüzde 50’den Fazla Azaldı

Kripto para borsasının mobil uygulaması, piyasadaki düşüşün ortasında daha az ilgi görüyor. Ayrıntılar haberde…
Coinbase Uygulamasına İlgi 2022’de Yüzde 50’den Fazla Azaldı
HABER GİRİŞ

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, piyasadaki olumsuz havanın etkilerini hissediyor. Bu durum mobil uygulama mağazaları App Store ve Play Store’daki indirme rakamlarına yansımış durumda.

Uygulama zekası platformu Appfigures tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Coinbase uygulama indirmelerinin Ocak ve Mayıs arasında yaklaşık 2 milyondan 900.000’e düştü. Bu da yıl içerisinde yüzde 55’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Geçen yıldan bu zamana olan düşüş ise 3.9 milyon ile yüzde 79’a ulaştı. Geçen yıl yatırımcılar Bitcoin gibi varlıkların yükseldiği ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı bir dönemde piyasaya katılmak için Coinbase gibi yerleşik kripto borsalarına büyük ilgi göstermişti.

Coinbase mobil indirme oranları
Kaynak: Appfigures

Bununla birlikte, Coinbase’in potansiyel yeni kullanıcıları çekememesi, düzenleyici endişeler gibi diğer faktörlerle birlikte yatırımcılar arasında düşük bir motivasyon olarak yorumlanabilir.

ABD hükümetinin Başkan Joe Biden’in dijital para geliştirme konusundaki yürütme emri gibi girişimler yoluyla kripto sektörünü resmi olarak düzenlemek için önlemler aldığı önlemlerin de bu düşüşte rol oynadığı tahmin ediliyor.

GCM Yatırım Banner

Azalan uygulama indirmeleri, 2022’nin ilk çeyreğinde zarar gören genel Coinbase iş modeliyle de bağlantılı. Borsa ilk çeyrek boyunca 430 milyon dolarlık hayal kırıklığı yaratan bir kayıp kaydetti. Borsadaki düşüş, 2021’in sonlarında başlayan düşük kripto varlık fiyatları ve oynaklığın devam eden bir eğilimi ile açıklanabilir.

Kripto para borsasının hisse değerinde de büyük düşüş yaşanmış ve iflas edeceğine dair söylentiler ortaya atılmıştı. Geçtiğimiz günlerde Coinbase CEO’su Brian Armstrong, bu konuyla ilgili açıklamasında, borsanın iflas etme gibi bir riski olmadığını söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.