Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coinbase CEO’su Borsanın İflas Etme Riski Olmadığını Söyledi

ABD’li kripto para borsasının CEO’su Brian Armstrong, iflas söylemleri sonrası açıklamalarda bulundu.
Coinbase CEO’su Borsanın İflas Etme Riski Olmadığını Söyledi
Yorum

Coinbase kurucusu ve CEO’su Brian Armstrong, son günlerde kripto para borsasının iflas edeceğine dair iddialara sosyal medya hesabından yanıt verdi. Armstrong açıklamasında, borsanın iflas etme gibi bir riskinin olmadığını söyledi.

Coinbase CEO’su, borsanın üçüncü şahıslar için kripto varlıkları olan halka açık şirketler için SAB 121 adlı SEC gereksinimine dayalı yeni bir risk faktörü içerdiğini söyledi.

Brian Armstrong iflas durumunda borsa tarafından tutulan kripto varlıklarının iflas işlemlerinin malı olarak kabul edilebileceğini ve müşterilerin genel teminatsız alacaklılar olarak değerlendirilebileceğini söyledi.

Coinbase ayrıca bunun, müşterilerin kripto paralarını platformda tutmanın daha ​​riskli kabul edileceğine inanabilecekleri anlamına geldiğini ve bunun da finansal durumunu önemli ölçüde etkileyeceğini açıkladı.

Coinbase hisse grafiği
Kaynak: Investing

Armstrong açıklamasının devamında, “Müşterilerimizin hizmet koşullarında varlıklarını koruyan güçlü yasal korumalara sahip olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Geçen yıl Nisan ayında Nasdaq borsasında listelenen Coinbase hisseleri, uzun zamandır düşüş yönünde hareket ediyor. Coinbase hisseleri listelendiği günden bu yana yüzde 70 düştü ve 72 dolardan işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%