Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase Son Çeyrek Gelirinde Yüzde 10’dan Fazla Düşüş Bildirdi

Kripto para borsası Coinbase, 2022’nin son çeyrek bilançosunu açıkladı. Borsanın gelirleri bir önceki çeyreğe kıyasla azaldı.
Coinbase Son Çeyrek Gelirinde Yüzde 10’dan Fazla Düşüş Bildirdi
HABER GİRİŞ

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase 4. çeyrek mali sonuçlarını paylaştı. Borsa son çeyrekte 605 milyon dolar net gelir bildirimi ile analistlerin beklentilerini aştı. Beklenti 590 milyon dolarlık gelir bildirimi olacağı yönündeydi. Bu çeyreklik bazda yüzde 12’lik düşüşü temsil ediyor.

Çeyrek için hisse başına 2,46 dolarlık düzeltilmiş zarar oluştu ve 2,52 dolarlık tahmin aşıldı. Borsanın genel işlem hacmi ise çeyreklik bazda yüzde 12 düşüşle 322 milyon dolara geriledi. Coinbase hisseleri vadeli işlem saatlerinde yüzde 0,9 artışla 62,60 dolara yükseldi.

Bitcoin fiyatlarındaki artışın yanı sıra, Coinbase hisseleri 2023’te şu ana kadar yüzde 78 artış yaşadı. Son 12 aylık bazda ise hala yüzde 67’lik düşüş söz konusu.

Coinbase’in abonelik ve hizmet gelirleri, dördüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 34 artışla 283 milyon dolara ulaştı. Abonelikler ve hizmetler, çoğunlukla 162,2 milyon dolarlık faiz geliri sayesinde, dördüncü çeyrekte toplam gelirin yaklaşık yüzde 50’sini oluşturdu.

Coinbase, hissedarlara gönderdiği mektubunda, kripto piyasalarının 4. çeyreğe kıyasla şimdiye kadar 1. çeyrekte geliştiğini ve şirketin Ocak 2023’te 120 milyon dolarlık işlem geliri elde etmesine yol açtığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Coinbase Sektörde Düzenleme Bekliyor

Şirket ayrıca önümüzdeki yıl hem ABD’de hem de yurt dışında daha fazla kripto düzenlemesi beklediğini ve bundan faydalanmayı hedeflediğini bildirdi. İlerlemenin kanıtı olarak, Avrupa Birliği’nin MiCA çerçevesinin yanı sıra kriptoyu düzenlemek için özel ve net mevzuat taslağı hazırlayan Brezilya, İngiltere ve Hindistan gibi diğer ülkelerin çalışmalarına dikkat çekildi.

ABD’yi kriptoyu düzenlemeye yönelik yaklaşımı nedeniyle eleştiren borsa, daha tutarlı ve net kripto politikası için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, analistlerle yaptığı bir kazanç görüşmesi sırasında “Bu yılki en büyük önceliğim politika. Bu teknolojinin potansiyeli hakkında çok fazla heyecan var ve insanların Amerika’da yaptırmaları için büyük bir istek var.” ifadelerini kullandı.

Coinbase’in işi, belirli kripto para birimi belirteçlerini ve kripto hizmetlerini menkul kıymetler olarak yönetecek olası SEC eylemlerinden de etkilenebilir. CEO Brian Armstrong ve Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, şirketin mahkemede bu tür herhangi bir eylemle mücadele edeceğini söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın