Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase SEC’in Spot Bitcoin ETF’i Onaylayacağından Emin

Coinbase'in baş hukuk sorumlusu Paul Grewal, şirket olarak ABD Bitcoin borsasında işlem gören bir fonunun SEC tarafından onaylanacağından emin olduklarını söyledi.
Coinbase SEC’in Spot Bitcoin ETF’i Onaylayacağından Emin
HABER GİRİŞ

Coinbase baş hukuk sorumlusu Paul Grewal, borsada işlem gören bir Bitcoin ETF’inin fonun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanacağını söyledi. Grewal, “Bu ETF başvurularının, sırf yasa kapsamında verilmesi gerektiği için de olsa, kabul edileceği konusunda oldukça umutluyum” açıklamasını yaptı.

SEC geçen hafta bu karara önemli bir süre içerisinde itiraz etmeyi reddetti ve bu da muhtemelen Bitcoin ile ilgili bir ETF’nin önümüzdeki aylarda onaylanmasının önünü açtı.

Grewal, bu ürün ve hizmetlere yönelik sağlam tekliflerle öne çıkan firmaların, finansal hizmetlerdeki en büyük mavi çipler arasında yer alacağını belirtti. Bu durumun kısa sürede orada ilerleme göstereceğini söyledi.

Bunun ne zaman gerçekleşeceğini söylemedi ve herhangi bir kararın sonuçta SEC’e ait olacağı uyarısını ekledi.

Grewal, SEC’in yakın zamanda bir Bitcoin ETF’sini onaylamasının muhtemel olduğunu söyledi ve bu da düzenleyicinin mahkemede Grayscale’in GBTC bitcoin fonunu bir ETF’ye dönüştürmesini engellemedeki başarısızlığının altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin ETF’i, yatırımcılara bir borsadan doğrudan satın alma işlemi yapmak zorunda kalmadan BTC sahibi olma yolunu sunacaktır.

Coinbase muhtemelen nihai olarak onaylanan herhangi bir Bitcoin ETF’inden faydalanacaktır. Varlık yönetimi firmasının ana şirketi Digital Currency Group, kripto borsası Gemini ve DCG yan kuruluşu Genesis ile birlikte New York başsavcısı tarafından yatırımcıları 1 milyar dolardan fazla dolandırmakla suçlandı.

Bitcoin, 2022′deki büyük düşüşlerin ardından dünyanın en büyük dijital para birimi olarak gizlice geri dönüş yaparak, yıl başından bu yana yaklaşık yüzde 70’e yakın arttı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.