Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase Kripto Para Banka Kartı Avrupa’da 6 Ülkede Daha Piyasaya Sürülecek

Coinbase, kripto para temelli Visa banka kartının İngiltere'den sonra altı Avrupa ülkesinde daha piyasaya sürüleceğini açıkladı.
Coinbase Kripto Para Banka Kartı Avrupa’da 6 Ülkede Daha Piyasaya Sürülecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, bugün yaptığı açıklamada, Visa banka kartının Nisan ayında İngiltere’de başlatıldıktan sonra altı Avrupa ülkesinde daha piyasaya sürüleceğini söyledi. Kart, Coinbase hesaplarına sahip kullanıcıların mağazalarda ve Visa’yı kabul eden herhangi bir tüccarda bitcoin, ethereum ve litecoin gibi kripto paraların harcanmasını sağlıyor.

Coinbase İngiltere CEO’su Zeeshan Feroz, kartın amacının dijital para ödemelerini, nakit ödeme kadar sorunsuz yapmak olduğunu söyledi.

Zeeshan Feroz Coinbase Card YorumuFeroz, “Hemen bitcoinden yiyecek alabilir, hemen ardından da litecoinden kahve alabilirsiniz,” dedi. Çarşamba gününden itibaren Coinbace Card; İspanya, Almanya, Fransa, İtalya, İrlanda ve Hollanda’da satışa sunulacak. Feroz, kartın İngiltere’de Nisan ayının ortalarında başlatılmasından bu yana aşırı güçlü bir çekim gördüğünü söyledi.

Belirli rakamları açıklamayan Feroz, şirketin kullanıcılara ücretsiz olarak sunduğu ilk 1000 kartı geride bıraktığını söyledi. Kart, bir mobil uygulamada gelir ve doğrudan Coinbase hesaplarıyla senkronize edilebiliyor. ATM’lerden nakit çekmek için de kullanılabilen temassız bir kart olduğu da biliniyor.

Kullanıcılar, mobil uygulamada bir ödeme yapmak için hangi kripto para birimini kullanmak istediğine karar verebiliyor.

İstenen Kripto Para ile ÖdemePerakendecilere doğrudan kripto ile ödeme yapmak yerine Coinbase, kullanıcılara Euro gibi resmi dönüştürülebilir parayı, dijital para birimine dönüştürme ücreti uyguluyor. Yeni başlayanlar, bankalar ve teknoloji şirketleri giderek artan bir şekilde kripto ödemelerini ve ticaretini daha erişilebilir hale getirmeye çalışıyorlar.

Coinbase rakibi ve dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, bu yılın başlarında kripto ile banka ve kredi kartı ödemeleri sunmak için fintech firması Simplex ile ortaklık kurdu. İngiltere’deki Revolut ve ABD’deki Square gibi fintech start-up’ları zaten platformlarında kripto para ticareti teklif ediyorlar. Facebook’un ise bu ayın sonunda kendi kripto para birimini başlatması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner
CB Insights’a göre; Kaliforniya merkezli Coinbase en son incelemelere göre 8 milyar dolar değerinde bir şirket.

Coinbase 8 Milyar Dolar DeğerindeŞirket, Silikon Vadisi’ndeki bazı kişiler tarafından, volatil kripto para piyasasının tipik bir örneği olarak görülüyor. Bu yılın başlarında dijital para birimleri fiyatlarındaki düşüşün ortasında Coinbase’in Chicago ofisinde bir düzineden fazla işten çıkarma bildirdi.

Feroz, Coinbase’in kartı diğer pazarlara genişletmeyi umduğunu, ancak doğru bankacılık ortakları bulması gerektiğini söyledi. Feroz, “ABD dahil tüm kilit pazarlarımıza bakacağız,” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın