Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase Hisseleri Beklenti Üstü Kazanç Bildirimi Sonrası Yükseliyor

ABD’li kripto para borsası Coinbase’in hisseleri, dün açıklanan son çeyrek kazanç raporunun ardından artışa geçti. Detaylar şöyle...
Coinbase Hisseleri Beklenti Üstü Kazanç Bildirimi Sonrası Yükseliyor
HABER GİRİŞ

Kripto para borsası Coinbase geçen yılı son çeyreğine ilişkin sonuçlarını bildirdi. Şirketi tahminleri aşan bildirimi sonrası hisseler haftanın son işlem gününde yüzde 15’e yakın artış kaydetti. Hisse senedi yazım itibarıyla 182 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Yatırım bankası KBW, Coinbase (COIN) hissesini düşük performanstan piyasa performansına yükseltti ve fiyat hedefini 93 dolardan 160 dolara taşıdı.

COIN hisse grafiği
Kaynak: TradingView

Banka, mevcut perakende satış aktivite seviyesinin uzun bir süre devam edebileceğine şüpheyle yaklaşıldığını söyledi ancak, yılın başından bu yana yüksek kripto fiyatlarını ve gelir üzerindeki olumlu zincirleme etkiyi yansıtacak şekilde hisse senedini yükseltti.

Wedbush, üstün performans notunu yineledi ve fiyat hedefini 180 dolardan 200 dolara yükseltti. Yatırım firması, sonuçların COIN hakkındaki düşüş argümanlarını yeterince boşa çıkardığını söyledi.

Canaccord Genuity, hisse senedinin satın alma notunu korudu ve fiyat hedefini 140 dolardan 240 dolara yükseltti. Firma, iş dünyası ve genel olarak sektör için olumlu rüzgarlara dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun spot Bitcoin ETF’leri için onay alması beklentisiyle 2023’ün ikinci yarısından bu yana popüler kripto tokenlara olan hararetli yatırımcı ilgisi, dördüncü çeyrekte bitcoin fiyatında yüzde 57’lik bir artışa yol açarak Coinbase’in işlem ücretlerine yardımcı oldu.

Bazı analistler, kullanıcıların varlıkları doğrudan elinde tutmak yerine düşük maliyetli ETF’lere yönelebileceğinden endişe ediyor.

Geçen ay ETF’lerin onaylanmasından sonra bile Coinbase, 13 Şubat itibarıyla ilk çeyrekte 320 milyon dolarlık işlem geliri elde etti. Bu rakam, analistlerin üç aylık dönemin tamamı için beklediklerinin yüzde 60’ından fazlasını oluşturuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.