Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çocuklara Koruyucu Aile Olmak İsteyenler için Bakanlık Açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, deprem nedeniyle çocuklara koruyucu aile olmak isteyen vatandaşlar için basın açıklaması gerçekleştirdi. Detaylar haberde;
Çocuklara Koruyucu Aile Olmak İsteyenler için Bakanlık Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlere bağlı olarak bölgedeki çocuklara koruyucu aile olmak isteyen vatandaşlar için basın açıklamasında bulundu. Açıklamada, vatandaşların bu konuda atması gereken adımlar hakkında bilgi verildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, depremin yıkıcı etkileri nedeniyle yakınlarına ulaşılamayan çocuklara koruyucu aile olmak isteyenlere seslendi.

Bakanlık’tan Koruyucu Aile Açıklaması

Yapılan açıklamada, bu konuda istekli vatandaşların e-Devlet üzerinden veya ikamet ettikleri ilin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine şahsen başvuru yapabilecekleri belirtildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @tcailesosyal

Depremlerin ardından korunma ve bakım ihtiyacı ortaya çıkan çocuklara koruyucu aile olmak isteyenlerin izleyeceği sürece ilişkin detaylı bilgiler verilirken, aile ve yakınlarına ulaşılamayan çocukların ilk olarak Bakanlığa bağlı kuruluşlara alındığı, güvenli şekilde bakımlarının sağlandığı ve ailelerine ulaşma çalışmaları yapıldığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Deprem bölgesinde korunma ve bakım ihtiyacı tespit edilen çocukların durumları meslek elemanlarımız tarafından titizlikle değerlendirmekte, sırada bulunan ve mevcut koruyucu ailelerimizin yanlarına yerleştirme işlemleri sürdürülmektedir. Yeni başvuruda bulunacak koruyucu aile adaylarımız e-Devlet üzerinden veya deprem bölgesinin dışında ikamet ettikleri ilin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerimize şahsen başvurabilirler.”

GCM Yatırım Banner

Bakanlık, vatandaşlara çocuklar için koruyucu aile olma talepleri konusunda göstermiş oldukları hassasiyet nedeniyle teşekkürlerini de iletti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @tcailesosyal

Bakanlık ayrıca, depremden etkilenen bölgelere ulaştırılmak üzere yapılacak bireysel ayni bağışlar için en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvuru yapılabileceğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.