Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çocuklar için Bu Ay 580 Milyon TL Ödeme Yapıldı

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal ve ekonomik destek kapsamında çocuklu ailelere Ekim ayında yapılan ödemelere dair açıklama yaptı. Bakan’ın açıklamaları haberde;
Çocuklar için Bu Ay 580 Milyon TL Ödeme Yapıldı
HABER GİRİŞ

Sosyal ve ekonomik destek (SED) ödemelerine ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’tan açıklama geldi. Paylaştığı yazılı açıklamada Ekim 2023 dönemine dair bilgi veren Özdemir Göktaş, ihtiyaç sahibi ailelere çocukları için verilen destekten bahsetti.

Bakan, aile bütünlüğünün korunmasının yanı sıra çocukların aile ortamında yoksunluktan uzak yaşamını sürmesi için verilen sosyal yardımların önemine dikkat çekti.

Çocukların ekonomik nedenlerle ailelerinden kopmasının önüne geçmeyi hedef belirlediklerini söyleyerek şöyle ifadede bulundu:

“Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesiyle aileleri yalnız bırakmıyoruz. SED ile ailelerin, çocuklarının temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılıyoruz. Bu doğrultuda SED hizmetinden yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına Ekim 2023 ödemesi olarak toplam 580 milyon TL yatırdık.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın