Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coca-Cola’ya Bir Onay da SPK’dan Geldi

İsrail’e karşı yurt içinde yapılan boykot uygulamalarının sembolü olan Coca-Cola'nın ihraç tavanına ilişkin başvurusu SPK onayı aldı. Detaylar haberde;
Coca-Cola’ya Bir Onay da SPK’dan Geldi
HABER GİRİŞ

Devlet teşviki alan şirketler arasında başı çeken ve önceki haftalarda Resmi Gazete ilanında Ağustos ayında aldığı vergi muafiyeti ve prim desteğiyle tepki toplayan Coca-Cola’ya bu defa Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayı geldi.

Coca-Cola İçecek A.Ş.’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı bildirimde, borçlanma aracı ihracına ilişkin SPK onayının alındığı açıklandı.

Şirket açıklamasında, SPK’ya yurt içinde 3 milyar TL olan 2 yıl vadeli tahvillerin ve/veya finansman bonolarının ihraç edilmesi için yapılan başvurunun kamuoyuyla 11 Ekim 2023 tarihinde paylaşıldığı hatırlatıldı.

Söz konusu başvurunun 7 Aralık Cuma günü itibarıyla onay aldığı ve ihraç belgelerinin SPK’dan geçtiği kaydedildi.

Coca Cola Hisse 11-12-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da CCOLA koduyla işlem gören şirket hisseleri yıllık yüzde 134 oranında prime imza attı.

GCM Yatırım Banner

Yeşil mumlara tutunan hisseler haftalık yüzde 4’ün üzerinde artarak 440 lira seviyesinin üzerine tutundu.

Yıl başından bu yana en yüksek 466 lirayı gören CCOLA, TSİ 15.46 itibarıyla yüzde 2’ye yakın yükselişle 447 liradan kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın