Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coca-Cola İçecek Hisseleri 98,45 TL ile Rekor Seviyeyi Gördü

Coca-Cola İçecek hisseleri güne 96,95 lirayla yatay başladıktan sonra sakin yükseliş gösterdi ve tüm zamanların zirvesini yeniledi.
Coca-Cola İçecek Hisseleri 98,45 TL ile Rekor Seviyeyi Gördü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yurt içi piyasalarında risk iştahının artması, birçok şirketin hisselerinde tavan fiyatın görülmesini sağladı. Bunlardan birisi de alkolsüz içecek üreticisi ve dünyanın en çok tüketilen meşrubatı olan Coca-Cola şirketine ait.

Coca-Cola İçecek A.Ş. (CCOLA) saat 14.10’da 98,45 lira ile rekor kırdı.
Coca-Cola İçecek Hissesi 98,15 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri tüm zamanların zirvesine çıktıktan sonra saat 15.00’te %2,08 artıda işlem görüyor. 98,15 lira ile rekorun hemen altından fiyatlanırken, yatırımcısına yıllık getirisi %63’lere yaklaşmış durumda.

Hisselerde teknik olarak direnç seviyeleri 98,9166 ve 99,7333 aralığı olarak gösteriliyor. Düşüş yönünde ise 95,5333 ve 96,8166 aralığı takip ediliyor olacak. Coca-Cola hisselerinin dönemsel değişimine bakıldığında, haftalık bazda %6,96, aylık bazda ise %9,92 oranında arttığını görmekteyiz.

Şirket 7 Aralık’ta yapılan yönetim kurulu toplantısında 750 milyon dolar ve bunun ihraç tarihindeki Euro ve TL cinsi muadili olan tutarın, 5 yıldan uzun olmak kaydıyla,  farklı vadelerde ve ihraç tutarı, maliyeti, vadesi, zamanlaması, satış yeri gibi ihraç esas ve koşulları ihraç tarihindeki piyasa koşullarına göre belirlenecek tahvillerin ihraç edilebilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunulmasına karar verdi.

Buna ek olarak yurt dışında yapılması planlanan tahvil ihracına ilişkin 6362 sayılı SPK ve Seri VII, N 128.8 sayılı Borçlanma Araçları Tebliği doğrultusunda, SPK’nın ilgili sermaye piyasası araçlarının ihracı ve satışı için onay alınması hakkında da başvuru yapıldığı bildirildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.