Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Coca-Cola Hisseleri Pozitif Fitch Değerlendirmesi Sonrası Yükselişte

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Coca-Cola İçecek'in güçlü finansal profiline dikkat çekti.
Coca-Cola Hisseleri Pozitif Fitch Değerlendirmesi Sonrası Yükselişte
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Coca-Cola İçecek’in (CCI) yabancı ve yerli para cinsinden uzun vadeli temerrüt derecelendirmesi notunu ve uzun vadeli birincil teminatsız derecelendirme notunu, yatırım yapılabilir seviye olan, ‘BBB-‘ olarak, görünümünü ise pozitif olarak teyit etti.

Kurum değerlendirmesinde CCI’nın finansal profilinin, Türk lirasının son dönemdeki değer kaybından ve yüksek hammadde enflasyonundan sınırlı bir şekilde etkilendiği belirtildi. Bu doğrultuda finansal profilin 2021 ve 2022’de güçlü kalmaya devam edeceği öngörüldü.

Buna ek olarak  pazarlarındaki zayıf faaliyet ortamı ve kur dalgalanmalarından kaynaklanan riskleri azaltacağı ve bunun da pozitif görünüm ile kredi notuna yansıtıldığı kaydedildi.

Şirketin ana pazarlarında gerçekleştirdiği başarılı satış performansı, iyi yönetilen kur riski, dayanıklı operasyonel karlılığı, nakit yaratma kabiliyeti ve ihtiyatlı sermaye yapısına dikkat çekildi.

CCI’nın ana pazarlarındaki konumu ve güçlü finansal profiline dikkat çekilirken, hisseler ılımlı yükselişte.
Coca-Cola Hisseleri %0,68 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Coca-Cola İçecek A.Ş. (CCOLA) hisseleri saat 16.34’te %0,68 artıda işlem görüyor. Hisseler son kapanışını 88,25 liradan yaptı. Bugünkü işlemlere 89,7 lira seviyesinden başladıktan sonra 87,7 – 89,85 arasında hareket etti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Şu sıralarda 88,90 liradan işlem görüyor. Hisseler haftalık dönemde %17,13, aylık %4,42 oranında değer kaybederken, yıllık %46,47 oranında yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.