Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Clemente: Bu Gösterge Şaşmazsa Bitcoin için 5 Kat Artış Yolda!

Gösterge, öncü kripto varlık Bitcoin'in bir sonraki halvingden önce yüzde 500 artacağına işaret ediyor. Peki, bu gerçekleşecek mi?
Clemente: Bu Gösterge Şaşmazsa Bitcoin için 5 Kat Artış Yolda!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin fiyatı yeniden 30 bin dolara ulaştı ve bu seviye etrafında konsolide oluyor. Bununla birlikte, önde gelen birçok tüccar ve uzman, öncü kripto para biriminin daha yüksek seviyelere çıkmak için hazırlandığını tahmin ediyor.

Popüler kripto stratejisti Will Clemente, yakın tarihli bir analizde, BTC’nin yaklaşmakta olan halving (yarılanma) etkinliği öncesinde 2021 boğa döngüsünü yeniden yaşayabileceğini öne sürdü.

Clemente, sosyal medya hesabı üzerinden BTC’nin bir sonraki yarılanmadan sonra başka bir yüzde 500 döngüsüne girebileceğini ima etti.

Kilit Gösterge, Yaklaşan BTC Yarılanmasından Önce Yükseliş Sinyalleri Veriyor

Bilindiği üzere blok ödülü yarılanmaları her 210 bin blokta bir gerçekleşmekte. Uzmanlar, BTC yarılanmasının, dolaşımdaki BTC sayısı azaldığından fiyat artışına neden olduğunu ve kıtlık yarattığını öne sürmekte.

Özellikle, Bitcoin halving olaylarının BTC fiyatları üzerinde önemli bir etkisi olduğu biliniyor. Tarihsel veriler, BTC fiyatının her yarılanma olayından sonra önemli bir artışa tanık olduğunu gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Clement, önceki halving döngülerinde BTC fiyat hareketini detaylandıran bir grafik paylaştı. Eğriler, halving olaylarından sonra Bitcoin fiyatlarının önemli ölçüde arttığını göstermekte.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @WClementeIII

Örneğin, ilk BTC halving olayı 2012’de gerçekleşti ve BTC fiyatında yüzde 2.830 gibi büyük bir artış görüldü. Benzer gözlem, 2016 ve 2020’deki takip eden halving olaylarında da tekrar etti. Bu halving döngüleri sırasında, BTC’nin fiyatı önemli ölçüde arttı.

Rezerv Riski göstergesi, Bitcoin’in önceki halving döngülerindeki parabolik fiyat hareketlerine işaret eden birincil göstergeler arasında yer alıyor. Rezerv Riski sıfırın üzerine çıktığında Bitcoin genellikle değer kazanır. Gösterge, diğer halving döngülerinde olduğu gibi yeniden sıfırı geçti. Bu hareket, Bitcoin’in başka bir büyük fiyat artışı için hazırlandığını gösterebilir.

BTC’de Son Durum

Bitcoin fiyatı haber yazımı esnasında 30.170 dolar civarında işlem görüyor. Son göstergenin yükseliş sinyalleri vermesiyle, BTC’nin önümüzdeki aylarda yeni zirvelere hazırlanıyor olup olmadığını önümüzdeki günler gösterecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.