Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Citigroup Japon Hisse Senetleri için Yatırım Tavsiyesini Yükseltti

ABD'nin en büyük finans kuruluşlarından Citigroup, Japon hisse senetleri için yatırım tavsiyesini nötr seviyesine yükseltti. Detaylar haberin devamında;
Citigroup Japon Hisse Senetleri için Yatırım Tavsiyesini Yükseltti
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük finans kuruluşlarından Citigroup, ülke ekonomisi ve kazanımlarının dirençli görünmesi nedeniyle Japon hisse senetleri için yatırım tavsiyesini “nötr“e yükselttiğini duyurdu.

Wall Street aracı kurumu, petrol fiyatlarındaki dalgalanmalara yüksek oranda maruz kalması sebebiyle İngiliz hisse senetlerinin ise “underweight” pozisyonuna düşürüldüğü bilgisini verdi.

ABD’de yumuşak iniş umutlarının devam etmesi halinde, döngüsel hisse senetlerinin daha iyi performans göstermesi gerektiği ve Japonya gibi döngüsel piyasaların da bundan fayda sağlayacağı ifade edildi.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, önceki gün yaptığı açıklamada son dönemde enflasyonla mücadele konusunda alınan sonuçların ve hizmetlere yönelik güçlü talebin küresel ekonomide yumuşak iniş şansını artırdığını ifade etmişti.

Büyüme dinamikleri arasında keskin farklılıklar olduğuna dikkati çeken Georgieva, ABD’den daha güçlü bir ivme geldiğini kaydederken gelişmiş ekonomilerin çoğunun yavaşladığını ve ABD’nin, üretimin salgın öncesi seyrine döndüğü tek büyük ekonomi olduğunu dile getirmişti.

GCM Yatırım Banner

Küresel Kazanç Büyümesinde Daralma Beklentisi Değişmedi

Citi 2023 yılı küresel kazanç büyümesi için yüzde 1 daralma tahmininde herhangi bir değişikliğe gidilmediğini de belirtti.

Raporda, 2024 yılındaki kazançların yüzde 9 oranında büyümesinin beklendiği kaydedildi.

Citigroup’taki hisse senedi stratejistlerinin hazırladığı raporda, “Küresel ekonomik riskler genel olarak daha dengeli görünüyor, ancak aşağı yönlü riskler devam ediyor.” ifadesi dikkat çekti.

Raporun devamında, “Tahminlerimiz, bu yıl tam anlamıyla bir resesyondan ziyade EPS (hisse başına kazanç) yavaşlaması anlamına geliyor. Sığ bir kazanç daralması konjonktürel üstün performansa daha elverişlidir.” ifadelerine yer verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın