Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Citi’den 2024’te Alınabilecek Hisse Önerileri

Citi ekonomistleri FED’in faiz indirimine başlayacağı gerçeğine rağmen olası bir resesyon yaşanması durumunda, hangi hisselerin alınacağını açıkladı.
Citi’den 2024’te Alınabilecek Hisse Önerileri
HABER GİRİŞ

2023 yılını uğurlamaya hazırlanırken, küresel piyasalarda resesyon korkusu ortadan kalkmış değil. Başta ABD olmak üzere birçok gelişmiş ve gelişmekte olan ülke, son iki yıldır yüksek enflasyonu dizginlemek için faiz oranlarını artırarak, sıkılaştırıcı para politikası uyguluyor.

Türkiye de tüm inatlaşmalarının ardından bu furyaya Haziran ayı itibarıyla katıldı. ABD Merkez Bankası’nın (FED), faiz artırımları ise tüm piyasaların yakından izlediği bir konu oldu.

Alınan adımlar sayesinde enflasyon oranı zirvenin üçte birine kadar indirildi. Bu doğrultuda artık faiz artışında sona gelindiği beklentisi oluştu. Nitekim FED de 2024 yılı için üç faiz indirimini işaret etti.

Ancak resesyon ihtimali hala rafa kaldırılmış değil. New York merkezli Citibank ekonomistleri, bir resesyon yaşanması halinde hangi ABD hisse senetlerinin alınması gerektiğini açıkladı.

Citi Bu Hisseler için “AL” Diyor

Citi ekonomistleri 2024’ün ortalarında bir resesyon yaşanmasına ihtimal veriyor. Bankaların karlarında daha önce görülen durgunlukların son iki yılda borsada fiyatlandığına dikkat çekiliyor.

GCM Yatırım Banner

Citi ABD hisse stratejisti Scott Chronert, bu nedenle yatırımcıların ve şirketlerin beklentilerini örtülü olarak ne ölçüde düşürdüğü sorusunun önemli olduğunu söyledi. “Kazançların tarihi durgunluk karşılaştırmalarına göre dirençli olduklarını kanıtlayacağını savunuyoruz.” diyen isim, özellikle dördüncü çeyrekteki rallinin hemen sonrasında alımların geri çekileceğini düşünüyor.

Bunun yanında üretici yapay zekâ potansiyeliyle desteklenen uzun vadeli bakış açısına sahip şirketlerin, bir yandan daha az şahin konuşan FED’den yararlanırken, diğer yandan ekonomik zayıflığın üstesinden gelmenin bir yolunu sunduğunu belirtti. Bu kapsamda 2024 yılında alınabilecek 8 hissenin adını açıkladı.

KeyBank’ın ana şirketi KeyCorp (KEY) favori ABD banka hisselerinden biri olarak seçildi. Hisse son kapanışını 14,54 dolardan yaptı. Kurumun hedef fiyatı ise 15 doları işaret ediyor.

Söz konusu hisseleri önerirken, ortalamanın altında kredi riski olan ve sabit varlıkların yeniden fiyatlandırılmasından kaynaklanan güçlü artış potansiyeline sahip isimleri tercih ettikleri belirtildi.

Citi’nin 2024 yılı için önerdiği hisse senetleri arasında şu isimler yer alıyor:

• KeyCorp (KEY)
• Delta Air Lines (DAL)
• United Airlines Holdings (UAL)
• Boeing (BA)
• L3Harris Technologies (LHX)
• General Motors (GM)
• FedEx (FDX)
• Rockwell Automation (ROK)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın