Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Citi Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu

Citi Menkul Değerler A.Ş. kendi isteğiyle Türkiye faaliyetlerini geçici olarak durdurma kararı aldı. İşte alınan kararın detayları;
Citi Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu
HABER GİRİŞ

Citi Menkul Değerler A.Ş dün gece yayımlanan Sermaye Piyasası Kurulu haftalık bülteniyle birlikte Türkiye faaliyetlerini durdurduğunu duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre; yatırım kuruluşunun faaliyetleri kendi talebi üzerine 14.04.2024 tarihi itibarıyla 2 yıl süreyle geçici olarak durduruldu. SPK’nın onayladığı karar ardından kuruluş “geçici olarak kapalı” ibaresini kullanmaya başladı.

Citi, 2007 yılında Opus Menkul Değerler A.Ş.’yi satın alarak Türkiye’de menkul kıymetler hizmeti vermeye başlamıştı. SPK’nın onayı ile Opus Menkul ismi 29 Nisan 2008 tarihi itibarıyla Citi Menkul Değerler A.Ş. olarak değiştirilmişti.

Yatırım kuruluşu Borsa İstanbul ve VİOP üzerinde müşterileri adına menkul kıymet ve türev ürün alım satımı gerçekleştiriyordu. Müşterileri arasında yatırım fonları, kurumsal yatırım yöneticileri ve hedge fonlar yer alıyordu. Müşterileri adına aracılık ve araştırma hizmetleri dahil her türlü hisse senedi işlemi gerçekleştirmiştir.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.