Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Citi, Etheruem’un Merge Yükseltmesi Sonrası Davranışını Değerlendirdi

Citibank geçtiğimiz günlere gerçekleşen Merge yükseltmesi sonrası, Ethereum’daki volatilitenin beklenenin altında kaldığını bildirdi. Ayrıntılar şu şekilde...
Citi, Etheruem’un Merge Yükseltmesi Sonrası Davranışını Değerlendirdi
HABER GİRİŞ

Ethereum ağında geçtiğimiz hafta uzun zamandır beklenen Merge yükseltmesi gerçekleştirildi. Birleşme öncesinde bu sürece dair pek çok değerlendirme ve tahmin yapılmıştı. Yatırım bankası Citibank, güncelleme ile ilgili yeni bir rapor paylaştı.

Banka raporunda Ethereum Birleşmesinin tamamlandığını, yüksek beklentiye rağmen oynaklığın düşük kaldığını bildirdi. Merge, Ethereum ağında planlanan beş yükseltmeden ilkiydi ve daha yüksek enerji verimliliği sağlayan hisse kanıtı sistemine geçişi içeriyor.

Citi önceki sistem olan iş kanıtına göre yüzde 99,95 oranında daha iyi bir enerji verimliliği sağlandığını belirtiyor. Banka geçişin ardından madencilere artık ödül verilmediğini ve bu ödüllerin yılda 4,9 milyon ETH arzına eşit olduğunu belirtti.

ETH ihracının yüzde 90 düşerek 600.000 civarına geleceği tahmin ediliyor. Birleştirmenin ilk gününde toplam arzda, yakılan ücretler doğrulayıcılara verilen ödüllerden daha fazla olduğu için düşüş kaydedildi.

Citi: Ethereum Artık Getiri Sağlıyor

Citi, madenciliğin kaldırılmasının ardından Etereum’un getiri sağlayan bir varlık haline geldiğini ve mevcut bahis getirisinin yaklaşık yüzde 4,5 olduğunu belirtiyor. Bu getiri, bazı geleneksel finansal araçlardan daha yüksek seviyede.

GCM Yatırım Banner

Birleştirme ölçeklenebilirlik iyileştirmeleri için zemin hazırlıyor ancak gaz ücretlerinin ağ etkinliği tarafından belirleniyor. Anlamlı ölçeklendirmenin, büyük olasılıkla gelecek yıl tanıtılabilecek bir sonraki planlı yükseltme olan Surge’nin bir sonucu olarak gelmesi bekleniyor.

Merge öncesi güçlü bir görüntü sergileyen ETH, 2.000 doların üzerine kadar çıkmıştı. Dijital varlık yazım itibarıyla 165 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 1.350 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın