Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çinli Tüketicilerin Rus Mallarına Olan Talebi Arttı

Çin, tüm tepkilere rağmen Rusya ile olan iş birliğini artırırken, bu ülkeden kesintisiz mal tedarik edilmesi için de çaba harcandığı söylendi.
Çinli Tüketicilerin Rus Mallarına Olan Talebi Arttı
Yorum

Ukrayna’ya saldırısı nedeniyle Batılı ülkeler, ABD ve Avrupa Birliği tarafından büyük tepki toplayan Rusya’ya, bugüne kadar 10 bine yakın yaptırım uygulandı. Çin, bu yaptırımlara katılmazken, Rusya’ya olan desteğini ve iş birliğini artırmaya devam ediyor.

Çin’in Moskova Büyükelçisi Zhang Hanhui, Devlet Duması’ndaki Çin Parlamentosu ile ilişkilerden sorumlu parlamento grubunun toplantısında konuştu.

Rus mallarına olan talebin arttığını söyleyen Hanhui, “Rus mallarının bizim tarafımızdan öncelikli bir şekilde alınmasını sağlamak ve Rus ürünlerinin Çin pazarına kesintisiz tedarikini garanti etmek için çalışıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Çin büyükelçiliğinin iki ülkenin girişimcileri arasındaki ticari bağların geliştirilmesini teşvik etmeye hazır olduğu belirtildi.

Büyükelçiliğin Rus girişimcilerle ve ilgili kuruluşlarla temas ve iş birliği kurma konusunda her türlü yardımı sağlamaya hazır olduğu ifade edildi.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, geçtiğimiz günlerde Çin’i Rusya’ya karşı yaptırımlara katılmadığı için uyarmıştı. Çin’in savaşı sona erdirmek adına olumlu bir şeyler yapmasını beklediğini ancak bunu yapmadığı takdirde dünyadaki konumunun zarar göreceğini ifade etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu