Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çinli Tüketicilerin Rus Mallarına Olan Talebi Arttı

Çin, tüm tepkilere rağmen Rusya ile olan iş birliğini artırırken, bu ülkeden kesintisiz mal tedarik edilmesi için de çaba harcandığı söylendi.
Çinli Tüketicilerin Rus Mallarına Olan Talebi Arttı
HABER GİRİŞ

Ukrayna’ya saldırısı nedeniyle Batılı ülkeler, ABD ve Avrupa Birliği tarafından büyük tepki toplayan Rusya’ya, bugüne kadar 10 bine yakın yaptırım uygulandı. Çin, bu yaptırımlara katılmazken, Rusya’ya olan desteğini ve iş birliğini artırmaya devam ediyor.

Çin’in Moskova Büyükelçisi Zhang Hanhui, Devlet Duması’ndaki Çin Parlamentosu ile ilişkilerden sorumlu parlamento grubunun toplantısında konuştu.

Rus mallarına olan talebin arttığını söyleyen Hanhui, “Rus mallarının bizim tarafımızdan öncelikli bir şekilde alınmasını sağlamak ve Rus ürünlerinin Çin pazarına kesintisiz tedarikini garanti etmek için çalışıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Çin büyükelçiliğinin iki ülkenin girişimcileri arasındaki ticari bağların geliştirilmesini teşvik etmeye hazır olduğu belirtildi.

Büyükelçiliğin Rus girişimcilerle ve ilgili kuruluşlarla temas ve iş birliği kurma konusunda her türlü yardımı sağlamaya hazır olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, geçtiğimiz günlerde Çin’i Rusya’ya karşı yaptırımlara katılmadığı için uyarmıştı. Çin’in savaşı sona erdirmek adına olumlu bir şeyler yapmasını beklediğini ancak bunu yapmadığı takdirde dünyadaki konumunun zarar göreceğini ifade etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın