Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin’in Sanayi Endüstrisi Temmuz’da Yüzde 1’den Fazla Daraldı

Çin'deki sanayi firmaları, Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanmaların da etkisiyle Temmuz'da daralma bildirdi. Detaylar geliyor...
Çin’in Sanayi Endüstrisi Temmuz’da Yüzde 1’den Fazla Daraldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin’deki sanayi firmalarının karları Temmuz ayında düşüş kaydetti. Ülkede etkisini sürdüren COVID-19 kısıtlamalarının talebi aşağı çekmesi ve fabrika marjlarını daraltması, sıcak hava dalgalarından kaynaklanan elektrik kesintilerinin üretimi tehdit etmesiyle önceki kazançlar tersine çevrildi. -ersine çevirdi.

Ulusal İstatistik Bürosu, Çin’in sanayi şirketlerindeki karların Ocak-Temmuz döneminde bir önceki yıla göre yüzde 1.1 düştüğünü ve ilk altı ayda kaydedilen yüzde 1.0’lik büyümeyi sildiğini açıkladı.

Covid-19 Kısıtlamaları ve Sıcak Hava Etkisi

Shenzhen ve Tianjin gibi büyük üretim merkezlerindeki fabrika üretimi ve faaliyetleri, yeni COVID kısıtlamaları uygulandığı için geçtiğimiz ay içinde darbe aldı. Temmuz ayında, Çin’in sanayi üretimi büyümesi Haziran’daki yüzde 3,9’dan yıllık bazda yüzde 3,8’e geriledi.

Temmuz ortasından bu yana Çin’in uçsuz bucaksız Yangtze Nehri havzasını kasıp kavuran sıcak hava dalgaları, Şanghay’dan Chengdu’ya kadar yoğun nüfuslu şehirleri etkisi altına aldı.

İstatistik bürosu, sanayi şirketlerinin borçlarının Temmuz ayında bir önceki yıla göre yüzde 10,5 arttığını ve Haziran ayındaki yüzde 10,5’lik artışa karşılık geldiğini bildirdi.

Çin ekonomisi, sıkı COVID kontrol kısıtlamaları ve sıkıntılı emlak sektörünün talebi düşürmesiyle Haziran ayına kadar olan üç aylık daralmadan kıl payı kurtuldu. Politika yapıcılar, altyapı harcamalarını ikiye katlayarak ekonomiyi desteklemeye çalışıyorlar.

Büro tarafından açıklanan endüstriyel kâr verileri, ana faaliyetlerinden yıllık geliri 20 milyon yuanın (3 milyon dolar) üzerinde olan büyük firmaları kapsıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu