Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çin’de Kovid Karantinaları Bazı Bölgelerde Uzatıldı!

Çin'in turizm bölgesi Hainan'ın bazı kısımlarında Kovid karantina önlemleri uzatıldı. Detaylar haberde;
Çin’de Kovid Karantinaları Bazı Bölgelerde Uzatıldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çin’in popüler turizm merkezlerinden Hainan’daki birkaç şehirde sokağa çıkma yasağının uzatıldığı açıklandı.

Hatırlanacağı üzere ülkenin turizm geliri yüksek ada eyaleti Hainan’da artan Kovid vakaları nedeniyle önlemler geçtiğimiz günlerde sıkılaştırılmaya başlamıştı. Son haftalarda salgının en zorlu sürecini yaşayan bölgede buna bağlı olarak önlemler konusunda yeni kararlar alınmaya devam ediyor.

Bölgede Karantina Süresi Uzatılıyor

Şu anda Çin’in salgından en kötü etkilenen bölgesi olan güney eyaletinde, toplam nüfusu yaklaşık 900.000 olan iki şehir, Dongfang ve Chengmai’de karantina süresi uzatılıyor.

Cuma günü yapılan açıklamaya göre, daha önce üç ila dört gün için planlanmış olan karantina sürecinin bir haftaya kadar uzatılabileceği belirtildi.

Çin’in Çeşitli Bölgelerinde Önlemler Sıkılaştı

Bunun dışında Tibet’in batı bölgesindeki en büyük şehir Lhasa’da, Kovid görevlileri ana kentsel alanlarda dezenfeksiyon çalışmaları yürütmeye devam ediyor.

GCM Yatırım Banner

Yetkililer, sakinlere Cuma ve Pazartesi günleri arasında ilgilenmeleri gereken özel ve acil sorunları olmadıkça dışarı çıkmamalarını bildirdi.

Ülkede önlemlerin sıkılaştırıldığı yerler Hainan ve Tibet ile sınırlı değil. Bu bölgelerin dışında, sakinlerine gereksiz yere evden çıkmamalarını bildiren küçük şehirler arasında güneydoğudaki Jiangxi eyaletindeki Fengcheng ve Xinjiang’ın batı bölgesindeki Kuqa da bulunuyor.

Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan Cuma günü yapılan açıklamaya göre, ülkede 11 Ağustos’ta 648’i semptomatik ve 1.203’ü asemptomatik olmak üzere 1.851 adet yurt içinde bulaşan yeni koronavirüs enfeksiyonu bildirildi.

Bu yeni vakaların çoğunluğunun Hainan’dan gelmesi bölgedeki durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın