Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çin Sessizliğini Bozdu: İslam Ülkelerinin Yanındayız

İsrail’in Hamas’ın saldırılarına misilleme olarak Gazze’de başlattığı bombardımanlar Çin’in sessizliğini bozdu. Pekin’den İslam ülkelerine destek açıklaması geldi.
Çin Sessizliğini Bozdu: İslam Ülkelerinin Yanındayız
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İsrail’in meşru müdafaa hakkını gerekçe göstererek Gazze Şeridi’ni önce mühürlemesi ardından sivil kıyımlara hız vermesi dünyayı ayağa kaldırdı. Netanyahu hükümetine tepki gösteren ve Filistin halkının yanında saf alan ülkeler arasına Çin de katıldı.

Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, çatışmalarda tüm tarafların kalıcı barışı desteklemesi gerektiği mesajını paylaştı.

Yıllara yayılan Filistin sorununda Arap ve İslam ülkelerinin meşru taleplerinin Çin tarafından desteklendiğini açıkladı.

Çin Dışişleri Bakanlığı tarafından paylaşılan açıklamada Vang, “Filistin sorununda daima barışın, uluslararası hukukun, Arap ve İslam ülkelerinin meşru taleplerinin yanındayız” dedi.

İsrail-Filistin çatışmasının, Filistin topraklarının uzun yıllara yayılan işgalinden kaynaklandığını belirten Çin Dışişleri Bakanı, Filistinlilerin devlet taleplerinin görmezden gelindiğini savundu.

GCM Yatırım Banner

Filistin halkına meşru haklarının verilmesi için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarının hayata geçirilmesi ve Batı Asya’da barışa yönelik çabaların sürdürülmesi gerektiğini yineledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın