Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çin Savunma Bakanı’nın 95. Yıl Konuşması

Çin Halk Ordusu’nun kuruluşunun 95. yıl dönümünde ülkenin Savunma Bakanı Wei Fenghe açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Çin Savunma Bakanı’nın 95. Yıl Konuşması
HABER GİRİŞ

Çin Halk Cumhuriyeti Başkanı Xi Jinping, 1 Ağustos’a denk gelen Halk Kurtuluş Ordusu’nun (PLA) 95. kuruluş yıl dönümünün kutlandığı törene katıldığı iletildi.

Törene katılan birçok diplomatın yanı sıra Devlet Konseyi Üyesi ve Savunma Bakanı Wei Fenghe’nin de olduğu söylendi.

Wei törende yaptığı konuşmaya halkın silahlı kuvvetlerinin gelişimine katkıda bulunan gazileri, kahramanları ve ordunun rol modellerinin temsilcilerini saygıyla selamlayarak başladı.

Konuşmasının devamında Wei, ülkenin ulusal savunmasını ve silahlı kuvvetlerini güçlendirme çabalarını amansızca destekleyen her düzeydeki Parti komitelerine, hükümetlere ve halk örgütlerine şükranlarını dile getirdi.

Son 95 yılda Çin Halk Cumhuriyeti Halk Ordusu’nun ulusal bağımsızlığı korumada, halkı özgürleştirmede ve ülkeyi güçlü kılmada silinmez başarılar elde ettiğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Wei konuşmasında PLA’nın ülkenin ulusal egemenliğinin, güvenliğinin ve kalkınma çıkarlarının gözetilmesini desteklediğini belirtti. Dünyada barışın ve huzurun korunmasına PLA’nın önemli katkılarda bulunduğunu ekledi.

Xi Jinping’in orduyu güçlendirme ve ulusal savunma ile silahlı kuvvetlerinin yenilenmesini hızlandırma konusundaki düşüncesini kapsamlı bir şekilde uygulanmasına çağrıda bulundu.

Çin’in uluslararası güvenlik ve kalkınma çıkarlarını karşılayarak, ulusun gençleşmesi için sağlam ve güçlü silahlı kuvvetler inşa etmenin öneminin altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.