Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin Dışişleri Bakanından Ülkelere Çağrı

Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, iş birliği geliştirme ve küresel yönetimi iyileştirme çağrısında bulundu. Detaylar haberde...
Çin Dışişleri Bakanından Ülkelere Çağrı
Son Güncelleme: 
Yorum

Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, Washington’daki Doğu-Batı Merkezi adlı düşünce kuruluşunun çevrim içi düzenlediği “Global Town Hall 2023” forumunda önemli açıklamalarda bulundu.

Bakanı Vang, “Global Town Hall 2023” forumunda bölünme ve cepheleşme tehlikesine karşı küresel işbirliğinin ve çok taraflılığın geliştirilmesi çağrısında bulundu.

Dünyanın yüz yılda bir görülen hızlı değişimlerden geçtiğini söyledi. Birlik ve işbirliği fırsatlarının yanında bölünme ve cepheleşme tehlikesinin var olduğunu belirtti.

Vang, ülkelere “gerçek çok taraflılığa” bağlı kalarak “işbirliği geliştirme” ve “küresel yönetimi iyileştirme” çağrısı yaptı.

Vang, “Bazı bölge dışı güçlerin Güney Çin Denizi’nde barışın altını oymaya yönelik çabaları başarısızlığa mahkum olacaktır.” dedi.

Asya’nın kalkınmasının ve dirilişinin desteklenmesi gerektiğine işaret ederek her ülkenin açık bölgecilik anlayışına katılması gerektiğini vurguladı.

Güney Çin Denizi, kıyıdaş ülkelerin İkinci Dünya Savaşı’nın ardından bağımsızlıklarını kazanmasından bu yana egemenlik ihtilaflarına konu oluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu