Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çin Covid Darbesine Yönelik Yeni Finansal Önlemler Açıkladı

Çin, pandemiyle mücadelede mali hizmetleri ve reel ekonomiye desteği üç açıdan güçlendirmek için önlemler açıkladı. Detaylar altta;
Çin Covid Darbesine Yönelik Yeni Finansal Önlemler Açıkladı
HABER GİRİŞ

Son haftalarda artan vakalar ve aldığı sert kapanma önlemleriyle gündeme gelen Çin, bugün son karantina dalgasının Mart ayı sonlarında ciddi bir şekilde başlamasından bu yana ilk Covid ölümlerini bildirdi.

Dünyanın ikinci en büyük ekonomisinde pandemi endişeleri artarken Çin salgından etkilenen endüstriler için finansal tedbirler açıkladı.

Çin Halk Bankası (PBOC) ve ülkenin döviz düzenleyicisi State Administration of Foreign Exchange tarafından yapılan açıklamaya göre birçok önlem alındı.

23 önlemin, finansal hizmetleri üç açıdan geliştirmek için tasarlandığı söylendi. Bunlar; salgından etkilenen kuruluşları desteklemek, ekonomide engelsiz akışları sağlamak ve ihracatı teşvik etmek olarak açıklandı.

Açıklamada, merkez bankasının finansal kurumlara borç vermeyi genişletmeleri ve kârları makul bir şekilde reel ekonomiye teslim etmeleri için rehberlik edeceği belirtildi.

Finans kuruluşlarının altyapı yatırımını desteklemek için uygun şekilde yerel hükümet tahvilleri satın alması gerektiği eklendi. Mali düzenleyiciler ayrıca kredi verenlerden, COVID-19’un yeniden alevlenmesi sırasında çok önemli olan lojistik işletmelerinin ve kamyon şoförlerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamalarını istedi.

GCM Yatırım Banner

Açıklamaya göre farklı şehirlerde konut kredisi politikalarının çeşitlendirilmesi ve emlak piyasasının istikrara kavuşması için geliştiricilerin makul finansman ihtiyaçlarının karşılanması gerekiyor. Bununla birlikte önlemler arasında küçük şirketlerin döviz türev işlemlerinde ücret ödemekten muaf tutulmaları da yer aldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.