Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çimsa’nın Bedelsiz Tarihi, OYAKC’nin Kredi Notu Açıklandı

Çimsa, bedelsiz sermaye artırımı için hak kullanım tarihini açıkladı. JCR Eurasia, Oyak Çimento için kredi derecelendirmesini paylaştı. İşte detaylar;
Çimsa’nın Bedelsiz Tarihi, OYAKC’nin Kredi Notu Açıklandı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler, sermaye artırımlarını, yeni anlaşmalarını, temettü kararlarını ve diğer gelişmeleri Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşarak yatırımcıları bilgilendiriyor. Çimsa Çimento Sanayi (CIMSA) bedelsiz sermaye artırım tarihini, Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş. (OYAKC) ise kredi notuna yönelik açıklamasını paylaştı.

Çimsa, 135.084.442 TL nominal değerli çıkarılmış sermayesini, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 810.506.652 TL nominal değerde ve yüzde 600 oranında bedelsiz artırarak 945.591.094 TL’ye çıkarılacağını daha önce duyurmuştu.

Çimsa’nın Bedelsiz Tarihi, OYAKC’nin Kredi Notu AçıklandıKaynak: KAP

Bugün yapılan açıklamada sermaye artırımının İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından 27.09.2023 tarihinde tescil edildiği belirtildi. Hak kullanım tarihinin 29.09.2023 olduğu ifade edildi.

CIMSA, günlük yüzde 2,8 artışla kapanışını 313 TL’den yaptı. Hissede yıllık artış yüzde 458 düzeyinde.

GCM Yatırım Banner

Oyak Çimento

JCR Eurasia, Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş. (OYAKC) için kredi derecelendirmesini paylaştı.

Şirketin uzun ve kısa vadeli ulusal notları sırasıyla “AA+(tr)” ve “J1+(tr) olarak, notlara ilişkin görünümleri ise “stabil” olarak teyit edildi.

Oyak Çimento için çeşitlendirilmiş ürün yelpazesi, etkin maliyet yönetimi, karlılık göstergelerindeki artış eğilimi, yüksek özkaynak seviyesi, güçlü Pazar konumu, elverişli sektör yapısı, köklü faaliyet geçmişi ve güçlü ortaklık yapısı olumlu görülen başlıklara arasında yer aldı.

OYAKC, yüzde 0,3 gerileyerek günü 81 TL’den tamamladı. Hissede haftalık yüzde 21, aylık yüzde 33 ve yıllık yüzde 467 oranında değer artışı görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın