Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çimento Şirketinin Net Karı Arttı! Aracı Kurum Hedef Fiyatı Korudu

Net karı yılın birinci çeyreğinde artan çimento hissesi için hedef fiyat korundu. İşte o şirket ve hisselerinin son durumu...
Çimento Şirketinin Net Karı Arttı! Aracı Kurum Hedef Fiyatı Korudu
HABER GİRİŞ

Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden dün yılın 1’inci çeyreğine yönelik finansal raporunu yayımladı. Şirketin net dönem karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14 arttı. Halk Yatırım finansal sonuçları değerlendirdi.

Şirket tarafından dün paylaşılan finansal raporda yılın birinci çeyreğinde 319 milyon TL olan net karın 362,6 milyon TL’ye yükseldiği bildirildi.

Rapora göre FAVÖK yüzde 24 azalarak 761,9 milyon TL’den, 578,2 milyon TL’ye geriledi. Brüt kar ise yüzde 13 azaldı. 815,2 milyon TL’den 708,6 milyon TL’ye geriledi.

Fintables CIMSA
Kaynak: Fintables

 

 

GCM Yatırım Banner

Halk Yatırım tarafından yapılan değerlendirme finansal sonuçlar sınırlı negatif olarak değerlendirildi. Söz konusu raporda şu ifadeler kullanıldı:

“Ertelenmiş vergi gideri net kar tahminimizdeki sapmada etkili oldu. Çimsa, TMS 29 dahil 1Ç24’te beklentimiz olan 424,1 milyon TL’nin altında yıllık yüzde 13,7 artışla 362,6 milyon TL net kar açıkladı.”

Raporda ciro performansının beklenti ile uyumlu olduğu not edildi. Aracı kurum, ilk çeyrek finansal sonuçların beklentilerle uyumlu olduğu için tahminlerde revizyona gidilmediğini not etti.

Bu bağlamda CIMSA hisseleri için 12 aylık hedef fiyat 38,80 TL, tavsiye ise “TUT” olarak korunduğu açıklandı.

CIMSA hisseleri dün bilanço paylaşımı sonrası güne düşüş seyrinde başladı. Dün kapanışı 33,86 TL’den yapan hisseler, bugün açılışı 32,92 TL’den yaptı. Hisseler günlük bazda yüzde 3’den fazla düşüşte.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.