Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çimento Şirketine Yeni Hedef Fiyat: 217 TL

Borsa İstanbul’da AKCNS koduyla işlem gören Akçansa Çimento için yeni beklenti açıklandı. Vakıf Yatırım hedef fiyatını 217 TL’ye çıkardı. İşte detaylar;
Çimento Şirketine Yeni Hedef Fiyat: 217 TL
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören bazı şirketler 2023’ün son çeyreğine yönelik finansal sonuçlarını paylaştı. Söz konusu bilançolar bazı şirketler için beklentilerin olumlu/olumsuz yönde değişmesine neden oldu.

Vakıf Yatırım, 27 Şubat tarihinde paylaştığı günlük bülteninde bilançosunu açıklayan Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret (AKCNS) için hedef fiyatını güncelledi.

Şirketin 2023’te net karını yüzde 23 artırarak 2,4 milyar TL ile tamamladığı belirtildi ve yılın ilk 9 ayında net kar olumlu katkı veren ertelenmiş vergi geliri etkisinin, enflasyon muhasebesi uygulamasıyla birlikte son çeyrekte ortadan kalkmasının net kar üzerinde etkili olduğu aktarıldı.

Yurt içindeki güçlü taleple birlikte Akçansa’nın satış gelirlerinin yüzde 12 artarak 18,7 milyar TL seviyesine çıktığına dikkat çekildi.

Vakıf Yatırım, Akçansa için hisse başı hedef fiyatını makro güncellemeler sonrası 210 TL’den 217 TL’ye yükseltti ve kısa vadeli “endeks üzeri getiri” ve uzun vadeli “tut” önerisini sürdürdü. Kurum, finansalların piyasaya etkisinin “nötr” olacağını değerlendirdi.

GCM Yatırım Banner

Çimento Şirketine Yeni Hedef Fiyat: 217 TLKaynak: Paratic Piyasalar

27 Şubat saat 13.20 itibarıyla Borsa İstanbul BIST 100 endeksi yüzde 0,9 düşüşle 9251 puanda seyrederken AKCNS hisseleri yüzde 6 düşüşle endeksten negatif ayrıştı. 2024 yılına 142 TL’den başlayan AKCNS, 26 Şubat’ta günü 171,1 TL’den tamamlamıştı. Bilanço sonrası gelen satışlar hissenin değer kaybetmesine neden oldu. AKCNS, haftalık yüzde 8,6, aylık yüzde 3 değer kaybederken yıllık yüzde 138 oranında yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.