Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çimento Şirketinde Bilanço Sonrası Hedef Fiyat: 45 TL

2023 yılına yönelik finansal rakamlarını açıklayan Çimsa için raporlar paylaşıldı. Aracı kurumlar bilançoyu değerlendirip hedef fiyatlarını güncelledi. İşte detaylar;
Çimento Şirketinde Bilanço Sonrası Hedef Fiyat: 45 TL
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler 2023 yılı finansal sonuçlarını açıklıyor. Rakamların açığa çıkmasının ardından aracı kurumlar da değerlendirmelerini paylaşarak şirketlerle ilgili beklentilerini açıklıyor.

Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret (CIMSA), 28 Mart’ta bilançosunu açıkladı. Aracı kurumlar da finansal verilerini değerlendirdi ve hedef fiyatını güncelledi.

Halk Yatırım

Halk Yatırım, şirketin net kar marjında yıllık bazda 4,2 puan artış görüldüğünü, satış gelirlerinin ise önceki yıla paralel gerçekleştiğini belirtti. Enflasyon muhasebesi (TMS 29) dahil FAVÖK marjında yıllık 7,6 puan artış görüldüğü aktarıldı.

Halk Yatırım, CIMSA için 12 aylık hedef fiyatını 38,8 TL, tavsiyesini ise “tut” olarak korudu. 2023 finansal sonuçlarının hisse performansına yansımasını pozitif olarak değerlendirdi.

Vakıf Yatırım

Çimsa’nın net karını 2023’te yüzde 39 azaltarak 2,49 milyar TL’ye indirdiğini ifade eden Vakıf Yatırım, şirket hisselerinin finansallar öncesi endeksten son bir ayda yüzde 7,9 ve yıl başına göre yüzde 11,4 negatif ayrıştığını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Finansallara piyasa tepkisinin nötr olmasını bekleyen Vakıf Yatırım, hisseler için hedef fiyatını 33,7 TL’den 45 TL’ye çıkardı ve önerisini “al” olarak güncelledi.

Deniz Yatırım

Şirketin karşılaştırılabilir tabloları yatırımcılarla paylaşmaması nedeniyle finansal sonuçların tam olarak yorumlanamayacağını belirten Deniz Yatırım, şirketin 2023’te satış geliri ve net karının azalış gösterdiğini aktardı.

Açıklanan sonuçları CIMSA için nötr olarak değerlendiren Deniz Yatırım, 12 aylık hedef fiyatını 43,4 TL ve önerisini “al” olarak korudu.

Çimento Şirketinde Bilanço Sonrası Hedef Fiyat: 45 TLKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 29,3 TL’den tamamlayan CIMSA, 9 Şubat’ta 37,3 TL seviyesine kadar çıksa da bu noktada tutunamadı. BIST 100 endeksinin yüzde 0,3 artışla 9098 puanda seyrettiği süreçte CIMSA yüzde 1,5 düşüşle 31 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 1,8, aylık yüzde 10 değer kaybı görülürken yıllık artış yüzde 130 seviyesinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın