Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çiftlik Bank’ın Sahibi Mehmet Aydın’ın Eşi Teslim Oldu!

Çiftlik Bank ile ilgili tansiyon bir türlü düşmek bilmiyor. Emniyet, yönetim kurulu üyelerinden birini gözaltına alırken, kurucu Mehmet Aydın'ın eşi, Sıla Aydın'ın teslim olduğu öğrenildi.
Çiftlik Bank’ın Sahibi Mehmet Aydın’ın Eşi Teslim Oldu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aylardır gündemde olan ve hafta sonu şirket binasının boşaltılmasıyla bir anda herkesin konuştuğu konu haline gelen Çiftlik Bank ile ilgili bir gelişme daha yaşandı. Uruguay’a kaçtığı iddia edilen Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın‘ın eşi, Sıla Aydın’ın emniyete teslim olduğu öğrenildi.

Mehmet Aydın’ın 20 yaşındaki eşi Sıla Aydın, Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek teslim oldu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Savcılık Sıla Aydın’ın teslim olduğu haberini onaylarken, soruşturmada gizlilik kararı olduğu için bilgi verilmeyeceğini açıkladı. Aile avukatı Abdullah Yörük, Mehmet Aydın’ın kardeşi Fatih Ayın ile birlikte önce Dubai’ye, oradan da Uruguay!a kaçtığını iddia etti. Mehmet Aydın’ın Uruguay’da inşaat işine girdiği söylenirken, kayınpederi Hakan Soysal’ın ise Ocak ayında yeni bir şirket kurduğu ortaya çıktı.

2017 yılının Ağustos ayı itibariyle evliliği bitme noktasına gelen Sıla Aydın, eşi hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Eşinin yaptığı işler ve usulsüzlükler ile hiçbir ilgisi olmadığını söyleyen Aydın, eğer öyle olsaydı kendisinin de şu anda yurt dışına kaçmış olacağının altını çizdi. Babası hakkında çıkan haberlerin de asılsız olduğunu söyleyen Aydın, sözlerine; “Ayrılma sebebim Çiftlik Bank ile ilgili aklımda soru işaretleri olduğu içindi. Çünkü bu kadar paranın dönüyor olması beni korkuttu. Ayrıca Mehmet ile kişisel problemlerimden dolayı ara verdim.” şeklinde devam etti.

Çiftlik Bank Yönetim Kurulu üyelerinden Cemal Çolak, İstanbul’da ikamet ettiği adreste yakalanarak Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Geçtiğimiz günlerde şirketin Sakarya Taraklı’daki Mavi Yumurta Damızlık Tesisi’nde, Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından arama yapılarak evraklara el konmuştu. Soruşturma kapsamında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube ekipleri tarafından, Çiftlik Bank Yönetim Kurulu üyelerinden, 35 yaşındaki Cemal Çolak’ı gözaltına alındı. Çolak işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın