Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ÇiçekSepeti’ne 5 Ayda İkinci Soruşturma

Rekabet Kurulu, daha önce hakkında centilmenlik anlaşmasını ihlal ettiği hükmünü verdiği ÇiçekSepeti için bir başka soruşturma daha açtığını duyurdu.
ÇiçekSepeti’ne 5 Ayda İkinci Soruşturma
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu’nun geçen yıl Ağustos ayında centilmenlik anlaşması nedeniyle Çiçeksepeti İnternet Hizmetleri A.Ş.’ye bazı teşebbüsleri hakkında yürüttüğü soruşturmada 518 milyon TL’ye yakın idari para cezası kararı almasından beş ay sonra yeni bir soruşturma haberi geldi.

Online çiçek ve hediye gönderimi hizmeti veren şirket hem platform hizmetlerini üçüncü taraflara kapatma hem de kendi bayileri lehine davranışlarda bulunmayla suçlanmıştı.

Rekabet Kurulu, söz konusu eylemleri nedeniyle ÇiçekSepeti’ne, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddesini ihlal ettiği iddiasına yönelik yürüttüğü ön araştırmanın sonuçlarını bugün paylaştı.

Kurul tarafından incelenen bilgi ve belgeler sonucunda elde edilen bulgular ciddi ve yeterli bulundu. Bu kapsamda Çiçeksepeti İnternet Hizmetleri A.Ş.’ye soruşturulma açılması kurulca karara bağlandı.

Alınan soruşturma kararı bugün kamuoyuyla paylaşılırken, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin yaptırımla karşı karşıya kalacağı yönünde hükmün henüz kesinlik kazanmadığının altı çizildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın