Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CHP’li Akın: Son Günlerde Artık Çağrı Gelmiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, partinin oluşturduğu Deprem İletişim Merkezi verilerini açıklayarak son günlerde çağrı gelmediğini kaydetti.
CHP’li Akın: Son Günlerde Artık Çağrı Gelmiyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhuriyet Halk Partisi, Kahramanmaraş merkezli yaşanan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremler sonrasında Afet Koordinasyon Merkezi kurdu. Bu kapsamda CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, merkezin kurulduğu günden itibaren bugüne kadarki Deprem İletişim Merkezi verilerini paylaştı.

CHP’li Akın, ilk günden bu yana 45 bin çağrının geldiğini açıkladı. Depremde önemli olanın iletişim kurmak olduğunu fakat bu felakette iletişimsizliğinin ve koordinasyon eksikliğinin en büyük artçı deprem etkisi yarattığını duyurdu.

Koordinasyon eksikliğinin iletişim hattına gelen telefonlar üzerinden çok açık bir şekilde gözlemlendiğini söyledi.

“Son Günlerde Artık Çağrı Gelmiyor”

Akın, gelen bu çağrıların yüzde 65 oranının yardım talebi olduğunu kaydetti. Yüzde 15’inin ise teyit edilmiş “Enkazdan ses geliyor” çağırıları olduğunu söyledi.

Son günlerde artık çağrı gelmediğini kaydeden Akın, ulaşım, konaklama, kayıp ve cenaze hizmetleriyle ilgili taleplerin alındığını bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Bunun yanında en çok çağrı alınan ili açıklayan Akın, bu ilin Hatay olduğunu söyledi. Yüzde 50 oranında Hatay’dan aramaların yapıldığını kaydetti. Sonrasında Kahramanmaraş’ın, Adıyaman’ın, Malatya’nın ve Gaziantep’in geldiğini söyledi. CHP Deprem İletişim Merkezi’ne telefon yağdığını vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.