Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Chiliz için Yenilikler Kapıda! CHZ Fiyatını Neler Bekliyor?

Ethereum blokzincirinde akıllı kontrat olarak üretilmiş dijital varlık olan Chiliz, ağdaki güncellemelerin etkisiyle hareketli günler yaşayabilir. Detaylar haberde;
Chiliz için Yenilikler Kapıda! CHZ Fiyatını Neler Bekliyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son dönemde yatay bir seyir izleyen Chiliz (CHZ) ağda gerçekleşecek önemli gelişmelerden etkilenebilir. Chiliz yerel coin’i CHZ özellikle artan sosyal aktiviteleriyle gündeme sıklıkla gelmekte. Peki, önümüzdeki dönemde altcoin fiyatını etkileyebilecek gelişmeler neler?

Chiliz’in ağ yükseltmesi, talebi katlanarak artırabilir. Bunun yanı sıra, kısa vadeli CHZ beklentileri zayıf kalırken, uzun vadeli görünüm çok daha iyi görünüyor. Chiliz Chain 2.0 yolda. Peki, CHZ üzerindeki etkileri neler olabilir?

Chiliz için Olumlu Değişiklikler Yolda

Chiliz ağı, haber yazımı esnasında büyük bir ağ güncellemesinin ortasındaydı. Kurucu Alexandre Dreyfus tarafından 26 Ocak’ta yapılan bir güncellemeye göre Chiliz 2.0 çeşitli olumlu değişiklikler getirecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Chiliz

Bu değişiklikler, diğerlerinin yanı sıra yeni bir NFT standardı, yeni bir DEX ve staking ile hatıra sertifikasını içeriyor. Ağ yükseltmesi, Malagueta olarak adlandırılan son aşama olan altıncı aşamada. Böylece, söz konusu değişikliklerin uygulanması kısa sürede tamamlanacak.

Uzun Vadeli Görünüm Güçleniyor

Peki, bu değişiklikler ne anlama geliyor? Yatırımcıları ve CHZ’nin değerini nasıl etkileyecek?

GCM Yatırım Banner

Bir DEX’in mevcudiyeti ve staking bu konuda en büyük haber olabilir. Bunun nedeni, bu tür gelişmelerin uzun vadeli hodl etmeyi teşvik potansiyeline sahip olmasıdır. Böyle bir sonuç, CHZ’nin talebini de destekleyebilir.

Bu büyük Chiliz ağ yükseltmesi başarılı olursa, CHZ daha uzun vadeli talepten faydalanabilir. Bu hamle uzun vadeli görünümünü güçlendirebilir. Ağın kendisi, olumlu yatırımcı duyarlılığını da destekleyebilecek bir hareket olan daha fazla faydadan yararlanacaktır.

Kısa ve Orta Vadede CHZ’den Neler Beklenebilir?

Chiliz 2.0 yükseltmesiyle ilgili mevcut beklentilere rağmen, CHZ, haber yazımı esnasında talepte bir yavaşlama yaşıyordu. 0.13 dolar civarındaki fiyat, aylık en yüksek seviyeden yüzde 10’luk bir düşüşü temsil etmekteydi.

CHZ’nin para akışı, özellikle genel piyasa koşulları aşağı yönlüyse, daha fazla çıkış tehdidi olduğunu gösterdi. Yükseltme, yükseliş talebinin yeniden canlanmasını tetiklerse CHZ bundan kaçınabilir.

Son birkaç gün, sağlıklı sosyal hacim dikkat çekiyor ancak CHZ’ye güçlü bir şekilde yeniden ilgi gösterilmesini sağlamak için şimdilik pek yeterli seviyede değil. Günlük aktif adres sayısı da normal aralıkta kaldı ve yatırımcıların henüz daha fazla alım yapmak için acele etmediğini doğruladı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Buna ek olarak, ağ büyümesi son iki günde yeni bir aylık düşük seviyeye indi. Bu, son birkaç gündeki düşük volatilitede görüldüğü gibi, daha düşük ağ etkinliğini doğruladı. CHZ’nin arz dağıtım metriği, talep tarafının da eksik olduğunu doğruladı.

Ayrıca, yazım sırasında balinalardan düşük alım baskısı vardı. Bu, kısa vadeli görünümün gerçekten güçlü bir artışı desteklemeyebileceği anlamına geliyordu. Chiliz 2.0 yükseltmesi tamamlandıktan sonra bunun değişip değişmeyeceği hala net değil. Ancak, bazı olumlu işaretler var.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Bir örnek, aylık en yüksek seviyesinde olan ağırlıklı duyarlılık metriğiydi. Bu, yatırımcıların CHZ’nin beklentileri konusunda hala oldukça iyimser olduğu anlamına geliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.