Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Charles Schwab Hisseleri Güçlü 3Ç21 Kazancıyla Rekor Kırdı

İkinci çeyrekte beklentileri kaçıran Charles Schwab, Eylül çeyreğinde tahminleri aştı.
Charles Schwab Hisseleri Güçlü 3Ç21 Kazancıyla Rekor Kırdı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amerikan finansal hizmetler şirketi Charles Schwab, ikinci çeyrek beklentileri kaçırarak piyasalarda hayal kırıklığı yaratmıştı. Eylül çeyreğinde ise iyimser rakamlar açıkladı. Hisseler beklenti üzeri kazançla rekor kırdı.

Hisse başına 0,84 dolar kazanç elde eden Charles Schwab, yüzde 5 oranında artış kaydetti. Net kârı da geçen yılın aynı dönemindeki 698 milyon dolardan 1,53 milyar dolara yükseldi. Gelir, geçen yılın 2,45 milyar dolarından 4,57 milyar dolara yükseldi.

TSİ 17.40’da yüzde 3,1 artıda işlem gören hisseler, 78.11 – 81.00 dolar aralığında hareket etti.
Charles Schwab Hisse Rekor Kırdı
KAYNAK: MarketWatch

Üst sınır hisselerin rekoru oldu. Son veriler ışığında hisseler bir yılda yüzde 104 değerlendi.

Schwab, çeyreklik dönemde 139 milyar dolarlık çekirdek net yeni varlık oluşturduğunu ve üç aylık dönemi 7,61 trilyon dolarlık toplam müşteri varlığıyla tamamladığını söyledi.

Schwab tarafından yönetilen borsada işlem gören fonlar, bir önceki yıla göre yüzde 49 artışla 251,6 milyar dolara ulaştı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Charles Schwab CEO’su Walt Bettinger, şirketin yatırımcıları eşit olmayan bir ekonomik toparlanma yoluyla desteklerken sağlam iş ivmesi sağlamaya devam ettiğini söyledi.

Pozitif duyarlılığın üçüncü çeyrek boyunca büyük ölçüde sürdüğünü söyleyerek toplam müşteri varlıklarının, 2020 yıl sonundaki 6,69 trilyon dolardan Eylül ayında 7,61 trilyon dolara yükseldiğini aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.