Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Chainalysis Yeni Çıkarılan Ethereum Tokenlerine Karşı Uyardı

Chainalysis tarafından yapılan yeni bir araştırma, 2023 yılında çıkarılan Ethereum tabanlı tokenlerin büyük bölümünün manipülasyona açık olduğunu gösteriyor.
Chainalysis Yeni Çıkarılan Ethereum Tokenlerine Karşı Uyardı
HABER GİRİŞ

Zincir üstü araştırma şirketi Chainalysis, 2023’te Ethereum ağında piyasaya sürülen tüm tokenlerin yüzde 54’ünün çeşitli piyasa manipülasyonlarına karşı dayanıksız olduğunu bildirdi. Verilere göre söz konusu tokenler 2023 yılında Ethereum’un merkezi olmayan borsalar ağındaki toplam işlem hacminin yüzde 1,3’ünü oluşturuyor.

Chainalysis, kripto işletmelerine ve özellikle devlet kurumlarına, karanlık ağ pazarlarında ticaret yapma ve yaptırım ihlalleri gibi yasa dışı faaliyetleri denetlemelerine yardımcı olan soruşturma araçları sağlayan bir şirkettir.

İsteyen hemen herkes belirli işlemler yaparak ERC-20 tokeni oluşturabiliyor. Uniswap veya benzeri başka bir merkeziyetsiz borsalar üzerinde etkinlik izlenimi yaratmak için bu tokenler takas edebilir ve ardından likidite çekilebilir.

Chainalysis, 81 token başlatan ve 800.000 doların üzerinde kar elde eden tek bir cüzdan tespit ettiğini bildirdi. Ethereum blok zincirinin şeffaflığı yapılan tüm ticaretin açık şekilde kaydedilmesini sağlıyor. Bu da dolandırıcılık faaliyetlerinin de görünür olmasına zemin hazırlıyor.

Chainalysis Araştırma Direktörü Kim Grauer, verilerin dikkati ve çalışmayı gerektiren yaygın dolandırıcılıkların olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.