Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cevdet Yılmaz: Dezenflasyon Dönemine Giriyoruz

Cevdet Yılmaz, Orta Vadeli Program hakkında konuşarak dezenflasyon sürecine destek olmayı sürdüreceklerini söyledi. Detaylar haberde...
Cevdet Yılmaz: Dezenflasyon Dönemine Giriyoruz
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından ekonomiye yönelik önemli açıklamada bulundu.

Değerlendirmesini paylaşan Yılmaz, “Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 31. Olağan Genel Kurulu’nu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde ödül alan ihracatçı firmalarımızı tebrik ediyorum.” ifadesini kullandı.

Yurt dışı talebinin zayıf seyrettiği bir döneme rağmen, mal ve hizmet ihracatçılarının yüksek performansıyla 2024 yılında cari açığın yüzde 2,5’un altına inmesinin beklendiğini bildirdi.

Yılmaz, Orta Vadeli Program ve 12. Kalkınma Planı çerçevesinde, katma değeri yüksek üretim ve ihracat odaklı politikaları hayata geçirmeye devam edeceklerini not etti.

Programın ilk yılının bütçe ve dış denge bakımından başarılı bir şekilde tamamlandığını kaydetti. Yılmaz, “Geçiş süreci ile oluşturulan sağlam zeminde dezenflasyon dönemine giriyoruz.” ifadesini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Cevdet Yılmaz, “Para ve maliye politikaları ile yapısal reform gündemimizi bütüncül bir çerçevede planladık ve etkin bir koordinasyon içinde kararlılıkla uyguluyoruz.” ifadesini kullandı.

Üretim ve ihracat odaklı dengeli büyüme ile dezenflasyon sürecine destek olmayı sürdüreceklerini kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.