Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CEO Karakaş Açıkladı: Togg’un Fiyatında Değişiklik Yok

Togg’un sipariş ve teslimatlarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı yapan CEO Karakaş, merak edilen soruları yanıtladı.
CEO Karakaş Açıkladı: Togg’un Fiyatında Değişiklik Yok
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin ilk elektrikli yerli aracı Togg’un Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Gürcan Karakaş, Gemlik’te gazetecilere açıklamalarda bulundu. Üretim tesisindeki planlamaya ilişkin bilgi veren Karakaş, her 3 dakikada bir araç çıkacak şekilde planlama yaptıklarını paylaştı. Togg’un fiyat bilgisine açıklık getirdi.

Togg CEO’su, “Biz burayı üç dakikada bir araç çıkarmak üzere kurguladık. Şu an itibarıyla günlük 80 araç çıkarabilecek teknik olgunluğa geldik” diyerek üretime hız verdiklerine vurgu yaptı.

Sektörde olgunluk seviyesine ulaşabilmek için zamana ihtiyaç olduğunu ifade ederek, “Yeni bir model çıktığında ya da yeni üreticinin üretimi de zamanla gelişen bir nokta. Bu seksen adeti, biz her faaliyetimizi neredeyse iki kez kontrol ederek, kalite kontrol süreçlerini birden fazla veya yavaşlatarak yapıyoruz” diye ekledi.

“170’e Yakın Aracı Teslim Ettik”

Sahadan gördükleri ilginin üst düzeyde olduğunu belirten Karakaş, 175 bin 500’e ulaşan başvurularda şimdiye kadar 170’e yakın aracın tesliminin yapıldığını açıkladı.

Togg CEO’su, “Teslimatları yaparken de şunu da düşünmemiz lazım; bize ilk siparişleri vermiş Devlet Malzeme Ofisi var, dolayısıyla o siparişler çerçevesinde teslimatları yapıldı ve daha sonra deneyim merkezleri oluşturduk ve sizlere, kullanıcılarımıza göstermek üzere onların kullanımı için araçlarımızı hazırladık. Artı kendi içimizde profesyonel bir test kullanıcılarımız var, onlara da araç veriyoruz” dedi.

GCM Yatırım Banner

“Fiyat Değişikliğine İhtiyaç Görmedik”

Togg’un araç havuzu olmadığını söyleyen Karakaş, Nisan-Mayıs 2023 döneminde yeni siparişlerin alınacağını açıkladı.

T10X fiyatlarıyla ilgili değişiklik planlamadıklarını ancak sabit fiyat uygulaması kararı da almadıklarını şu sözlerle paylaştı:

“Fiyatlarda bir değişiklik yok. Şu an için bir ihtiyaç görmedik. Bu şu anlama gelmiyor. Fiyatımız yıl sonuna kadar sabit diye bir şey yok yani. Böyle bir böyle bir dünya yok zaten. Fiyatı pazar belirliyor ama şu anlaşılmasın yanlışlıkla, bunun özellikle altını çizmek isterim.”

Arz-talep dengesine göre fiyatlandırma yapma durumlarının da olmadığını belirten Togg CEO’su, “Çok ilgi var diye fiyat arttırmak gibi bir şey yok bu dünyada. Sizi pazar anında cezalandırılır. O nedenle bizim kendimizi konumlandırmamız, pazardaki o endeksleri takip ediyoruz, ister tedarik zinciri olsun, ister her türlü bununla ilgili maliyete yönelik girdiler olsun… Bunların hepsini biz diğer profesyonel şirketler gibi profesyonelce takip ediyoruz ve ihtiyacımız olursa yeni bir fiyat listesi yayınlarız” diye ekledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.