Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cengiz Holding Depremzedelere Yardım Eli Uzattı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Cengiz Holding'in, afet bölgesine AFAD üzerinden 1,5 milyon liralık destek sağladığı açıklandı. İşte detaylar;
Cengiz Holding Depremzedelere Yardım Eli Uzattı
HABER GİRİŞ

Türkiye’de milyon dolarlık işler yapan Cengiz Holding, Kahramanmaraş merkezli yaşanan 2 büyük depremin üzerinden 40 saat geçmesinin ardından bölgeye destek için yeniden harekete geçti. Holding, dün sabah bölgeye afet koordinasyon ekibini gönderdiğini belirtmişti.

Cengiz Holding, Türkiye’deki 10 ili etkileyen deprem felaketinin ardından bölgeye iş makinesi, ekipman, araç, teknik ekip ve kurtarma ekibi desteğini yönlendirdiğini açıkladı.

Holding’in grup şirketlerinin Eti Bakır, Eti Alüminyum, Cengiz Enerji, Cengiz İnşaat ve iştirakleri Kalehan Enerji, İGA, Boğaziçi Elektrik Dağıtım (BEDAŞ), Çamlıbel Elektrik Dağıtım (ÇEDAŞ), Akdeniz Elektrik Dağıtım (AEDAŞ) ve Meram Elektrik Dağıtım (MEDAŞ) olduğu kaydedildi.

AA’nın haberine göre şirket, afet bölgesinde arama ve kurtarma çalışmalarına destek olmak için Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) ile kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli şekilde çalışıyor.

Araçların Kullanılması için Teknik Ekipman Sağlandı

Cengiz Holding’in afet bölgesine iş makinası, ekipman ve araç desteği sağladığı söylendi. Araçların kullanılması içinse teknik ekipman sağladığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin kendi bünyesindeki maden işletmelerinde çalışan uzman kurtarma ekiplerini de deprem bölgelerine sevk ettiğine işaret edildi.

Şu ana kadar deprem bölgesine 20 ekskavatör, 5 vinç, 45 kamyon, 13 4X4 araç, 5 sepetli araç, 2 yakıt tankeri, 2 looder, 2 babcot, 5 lastikli yükleyici, 4 ışık kulesi, 25 lowbed, 66 jeneratör, 10 trafo direği, 40 projektör ve çok miktarda insani yardım malzemesi gönderdiği söylendi.

Tarihinin en büyük depremini yaşayan Türkiye’ye Cengiz Holding’in, ilk aşamada AFAD üzerinden 1,5 milyon liralık bağışta bulunduğuna işaret edildi.

Sağlanan 368 arama kurtarma ekibine ek olarak iş makineleri için gerekli şoför, mühendis, formen, operatör gibi teknik ekipten oluşan 180 kişilik destek sağlandığı açıklandı.

Şirketin destek verdiği deprem bölgesine teknik ekipman dışında insani yardım çalışmalarını da hızlandırdığı vurgulandı. Cengiz Holding’in afet bölgesine giysi, ısıtıcı ve battaniyeden oluşan 30 bin parçalık eşyayı sevk ettiği belirtildi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.