Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CEMTS, OZRDN ve ANELE’den Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören CEMTS temettü ve bedelsiz kararını, OZRDN siparişini, ANELE ise yurt dışında şirket kuracağını açıkladı. İşte detaylar;
CEMTS, OZRDN ve ANELE’den Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Çemtaş Çelik Makine Sanayi ve Ticaret (CEMTS), Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan (KAP) kar payı dağıtıma yönelik bildiri paylaştı. Şirket net dönem karının 954.437.207 TL olduğunu, bu çerçevede brüt 0,50 TL, net 0,45 TL temettü dağıtacağını bildirdi.

Ayrıca 399.024.320 TL’nin (yüzde 395) bedelsiz sermaye artırımı yapılarak pay sahiplerine pay şeklinde verileceğini açıkladı. Söz konusu kararların genel kurul tarafından onaylandığı ifade edildi.

Şirket, 0,45 TL olan kar payının 29 Mayıs 2023’te ödeneceğini belirtti. CEMTS, günlük yüzde 1,7 artışla kapanışını 47,5 TL’den yaptı.

Özerden Plastik

Borsa İstanbul’da OZRDN koduyla faaliyet gösteren Özerden Plastik Sanayi ve Ticaret, 2023 Şubat ayı içerisinde rutin ürün sipariş ve satışlarına ilave olarak 41.498.000 TL tutarında ek sipariş alındığını kamuoyu ile paylaştığını hatırlattı.

Şirket, aynı ürün segmentinde 24.02.2023 – 22.03.2023 tarihleri aralığında 71.294.000 TL tutarında ek sipariş aldığını, Dilavoası tesisinde üretim ve sevkiyat programına dahil edildiği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

OZRDN, günlük yüzde 2,2 artışla 11,8 TL’den işlem gördü.

Anel Elektrik

Anel Elektrik Proje Tahhüt ve Ticaret, KAP üzerinden yaptığı paylaşımda, Birleşik Arap Emirlikleri’nde yeni şirket kurulmasına yönelik bilgilendirme yaptı.

Şirket, projelere teklif verebilmek için ortaklık yapısı içerisinde yerel ortağın da yer alacağı şekilde şirket kurulması ihtiyacının değerlendirildiğini belirtti. Bu çerçevede hakim ortak Anel Emirates olacak şekilde Hamid Mohamed Abdulraheem Alshaer Al Marzooqi ile ortak şirket kurulmasına karar verildiği açıklandı.

Kurulacak şirket isminin Anel Consultancy & Engineering LLC olarak belirlendiği ifade edildi. Kar dağıtımında dikkate alınacak oranların Anel Emirates yüzde 80, Hamid Mohamed Abdrulraheem Alshaer Al Marzooqi yüzde 20 olarak belirlendiği aktarıldı.

ANEL, günlük yüzde 10 kayıpla günü 5 TL’den tamamladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın