Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çemtaş Hisseleri Yatırım Teşvik Onayıyla Gün İçi Zirveyi Gördü

Ticaret Bakanlığı, Çemtaş Çelik Makine Sanayi’nin GES kurulumu için yatırım teşvik belgesi başvurusuna olumlu yanıt verdi.
Çemtaş Hisseleri Yatırım Teşvik Onayıyla Gün İçi Zirveyi Gördü
Son Güncelleme: 
Yorum

Çemtaş Çelik Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. güneş enerjisi santrali (GES) yatırım teşvik belgesi hakkında açıklama yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamaya göre şirketin yatırım teşvik belgesi başvurusu onaylandı.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan şirketin, 12.000 metrekare kapalı alan çatısı üzerine kurulacak GES için yatırım teşvik belgesi başvurusunun sonuçlandığı bildirildi.

T.C. Ticaret Bakanlığı, 551726 nolu Yatırım Teşvik Belgesi ile yararlanılacak destek unsurlarını bugün (12.04.2023) şirkete iletti.

Teşvik kapsamında KDV istisnası, vergi indirimi, gümrük muafiyeti, 6 yıl boyunca sigorta primi işveren desteği tanınacak.

Yatırımın tutarı 20.371.723 TL olurken teşvik belgesi 28.03.2023 tarihinde başlayıp, 28.03.2026 tarihinde sona erecek.

Şirket Hisseleri Haber Sonrası Hafif Yükseldi

Kaynak: Paratic Piyasalar

Çemtaş hisseleri (CEMTS), güne 48,28 lira ile yatay bir başlangıç yaptı. İlk yarıda sakin bir yükseliş gösteren hisseler, saat 14.00’e doğru gelen KAP haberinin ardından yukarı yönlü hareketini hızlandırıp, gün içi zirveyi kaydetti.

49,68 liraya çıkan hisseler yüzde 3’e yakın prim yaptı. Saat 14.13 itibarıyla yüzde 2,53 artışla 49,48 liradan işlem gören hisselerde hacim miktarı 841 milyon TL seviyesinde.

Teknik indikatörler “AL” tavsiyesini işaret ederken, yükselişin devamında 50,06 ve 50,69 dirençleri izlenecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu