Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cemaş’ta Yeni Gelişme! Sözleşme İmzalandı

Cemaş Döküm bugün bağlı ortağı Özışık ile Niğbaş arasında imzalanan kat karşılığı anahtar teslimi yüklenici sözleşmesi hakkında bilgi verdi. Detaylar haberde;
Cemaş’ta Yeni Gelişme! Sözleşme İmzalandı
HABER GİRİŞ

Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağlı ortağı Özışık İnşaat ve Gayrimenkul A.Ş. ile Niğbaş Niğde Beton San. ve Tic. A.Ş. arasında kat karşılığı anahtar teslimi yüklenici sözleşmesi hakkında açıklamada bulundu.

Borsa istanbul’da CEMAS koduyla işlem gören şirket KAP bildirisinde bağlı ortaklığı Özışık İnşaat ve Gayrimenkul A.Ş. (Özışık) ile iştiraki Niğbaş Niğde Beton San. ve Tic. A.Ş. arasında 3 Ocak 2023’te sözleşme imzalandığına işaret edildi.

Sözleşmenin, Niğbaş’ın sahip olduğu Bartın ili merkez ilçesi Orduyeri Mahallesi’ndeki bulunan 17 bin 502 m2 alanlı arsalar üzerinde 336 daire ve 6 ticari alan yapılması kapsamında olduğu kaydedildi.

İmzalanan Kat Karşılığı Anahtar Teslimi Yüklenici sözleşmesinde, kat karşılığı olarak Özışık tarafından yapılacak olan konut ve bağımsız bölümlerin yüzde 30’unun Niğbaş’ın, geriye kalan yüzde 70’inin ise Özışık’ın olacağının belirlendiği vurgulandı.

Projenin Bartın Belediyesi’nden inşaat ruhsatı alınmasının ardından Niğbaş’ın yapacağı Yer Teslimi ile başlayacağı duyuruldu. Yüklenicinin ise Özışık tarafından 36 ay içinde bitirileceği ve Bartın Belediyesi’nden Yapı Kullanma İzin Belgesi alınarak Geçici Kabule hazır hale getirileceği bildirildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.