Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çemaş Hakkında Açılan Dava Reddedilirken, Hisseleri Değişmedi

İstanbul 13. Asliye Ticaret Mahkemesi, Çemaş hakkında açılan tazminat davasına red kararı verdi. Gelişme sonrasında hisse senedinde sınırlı pozitiflik görülüyor.
Çemaş Hakkında Açılan Dava Reddedilirken, Hisseleri Değişmedi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çemaş Döküm Sanayi A.Ş.’ye XNT Limited Şirketi tarafından açılan tazminat davası, davacının feragat etmesi nedeniyle İstanbul 13. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından reddedildi.

Söz konusu dava şirkete ve yönetim kurulu başkanına yönelik 700.000 TL maddi ve 300.000 TL manevi tazminat davası şeklindeydi. Dava masraflarının davacı üzerine bırakıldığı belirtilirken, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda;

“Böylelikle söz konusu dava dilekçesinde yer alan iddiaların asılsız olduğu ve bu iddialara dayandırılarak o tarihlerde yaptırılan, ticari itibarımızı zedeleyici, haberlerin de gerçek dışı olduğu ortaya çıkmıştır.” açıklamasına yer verildi.

Şirket hisseleri şirket lehine gelen kararın ardından çok fazla değişiklik göstermedi.
Çemaş  Hissesi %0,84 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Saat 17.00 sularında %0,84 artıda fiyatlanan CEMAS hisse senedi, güne yatay başladı. 1,20 liradan seans açılışı yaptıktan sonra gün içinde 1,19 – 1,21 dar bandında hareket etti.

An itibarıyla ise 1,20 ile başlangıç fiyatından satışa sunuluyor. Hisseler tazminat davasının olumsuz sonuçlanmasını bildiren gelişmeye tepkisiz kaldı. 23.844.557 TL hacme sahip olan Çemaş hisseleri haftalık bazda %0,81, aylık %5,46 ve yıllık %7,63 oranında değer kaybetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.