Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çemaş Döküm, Calor ve Gün-Ka Makine ile Anlaşma Sağladı

Çemaş Döküm, sermaye artırımından sağlanan fonun hangi yatırımlar için kullanılacağını açıkladı.
Çemaş Döküm, Calor ve Gün-Ka Makine ile Anlaşma Sağladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Çemaş Döküm Sanayi A.Ş., sermaye artırımından elde edilecek fonun kullanımına yönelik açıklamada bulundu. Söz konusu fonun ısı kontrolü ısıl işlem ünitesi yatırımları için kullanılacağı belirtildi.

Bu kapsamda doğal gaz ısıtmalı araba tabanlı ısıl işlem fırını yapılması için Calor Makine Sanayi Ticaret A.Ş. firması ile 125.000 Euro değerinde anlaşmaya varıldığı açıklandı.

Kataforez tesisi yatırımı kapsamında ise Gün-Ka Makine İmalat San. ve Tic. Ltd. Şti. firması ile 875.000 Euro’luk anlaşma sağlandığı bildirildi.

Çemaş Döküm hisseleri (CEMAS) 11 Kasım işlemlerinde çok fazla fiyat hareketliliği göstermedi.
Çemaş Döküm Hisseleri %0,86 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler saat 16.02’de %0,86 artışla, 1,18 liradan işlem görüyor. Bu seviye aynı zamanda günün en yükseği anlamına geliyor. Hisseler güne 1,16 lira ile önceki kapanış seviyesinden başladı.

Saat 11.00’e doğru 1,18’e çıkarak, günün devamında sabit fiyattan işlem gördü. Çemaş hisselerinde işlem hacmi 14.008.540 TL seviyesinde. Haftayı %1’e yakın artıda bitirmeye hazırlanan şirket hisseleri 1,14 – 1,21 dar bölgesinde hareket etti.

Aylık periyotta yatırımcısına %3’e yakın getiri sundu. Öte yandan yıllık bazda kaybettiren hisseler arasında yerini aldı. Çemaş hisseleri bir yıllık işlem döneminde 1,01 – 2,15 arasında işlem görerek, %33,33 oranında değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu