Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çelik Şirketi Temettü “Yok” Dedi

KAP üzerinden temettü açıklaması yapan şirketin hisseleri düşüşle kapanışı yaptı. İşte o şirket ve hisseleri…
Çelik Şirketi Temettü “Yok” Dedi
HABER GİRİŞ

Çelik sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Yükselen Çelik A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden temettü dağıtımına yönelik açıklamada bulundu.

Şirket, 2023 yılı faaliyetleri sonucu vergi usul kanunu kayıtlarına göre 5.393.681,14 TL net dönem karı oluşmasına rağmen TMS/TFRS uyarınca hazırlanan konsolide mali tablolarına göre 147.545.834,00 TL zarar hesaplanmış olduğu aktarıldı.

Söz konusu finansal tablolarda net dağıtılabilir dönem karı oluşmadığından kar dağıtımı yapılmamasına, yönetim kurulunda alınan bu kararının yapılacak ilk genel kurulda ortaklar onayına sunulmasına katılanların oybirliği ile karar verildiği not edildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Şirketimizin 25.06.2024 tarihinde yapılan 2023 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucunda kar dağıtılmamasına karar verilmiştir.”

GCM Yatırım Banner
Yükselen Çelik Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yükselen Çelik’in borsada işlem gören YKSLN hisseleri bugün kapanışı düşüş seyrinde yaptı. Dün kapanışı 21,18 TL’den yapan hisseler bugün açılışta kırmızı mumlar yaktı. Günlük bazda yüzde 2’den fazla kaybeden hisseler kapanışı 20,64 TL’den yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.