Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çelik Şirketi İşleri Büyütüyor! Yeni Arsa Yatırımını Duyurdu

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklama yapan BMSCH, Yalova’da arsa yatırımına yönelik duyuru yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. İşte detaylar;
Çelik Şirketi İşleri Büyütüyor! Yeni Arsa Yatırımını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören BMS Çelik Hasır Sanayi ve Ticaret (BMSCH), Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde yapılan yatırımı hakkında açıklama yaptı.

Şirket, artan üretim taleplerine işaret ederek Yalova Makine OSB 2. kısımda ön tahsisin tamamlandığını, alınan 10.000 metrekare arsa yatırımını 5.000 metrekare daha büyüterek 1. kısma taşındığını, tapu işlemlerinin yapıldığını duyurdu.

15.000 metrekare arsa üzerine yapılacak üretim tesisinin inşasına 2024’ün ilk yarı yılında ivedilikle başlanacağı, tesisin 2025 yılı ilk yarı yılında tamamlanarak üretime geçmesinin hedeflendiği ifade edildi. Yatırımlarla ilgili gelişmelerin kamu ile paylaşılacağı kaydedildi.

BMS Çelik, 11 Aralık’ta Gebze üretim tesislerinde planlanan 400 bin dolarlık çelik hasır kaynak makinesi yatırımını tamamladığını ve üretime başlandığını bildirmişti.

Çelik Şirketi İşleri Büyütüyor! Yeni Arsa Yatırımını DuyurduKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

BMSCH, 12 Aralık saat 15.10 itibarıyla yüzde 0,6 artışla 17,3 TL’den işlem görüyor. Hissede son dönemde gerçekleşen düşüş göstergelerin kırmızıya dönmesine neden oldu. BMSCH, haftalık yüzde 3, aylık yüzde 10,4 ve yıllık yüzde 5,3 değer kaybı meydana geldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.