Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çelik Şirketi İşleri Büyütüyor! Kapasite Artışı Kararı Alındı

Kocaer Çelik, Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan yaptığı açıklamada şirketin hedefleri doğrultusunda kapasite artışı kararı aldığını duyurdu. İşte detaylar;
Çelik Şirketi İşleri Büyütüyor! Kapasite Artışı Kararı Alındı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da KCAER koduyla işlem gören Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden servis merkezi kapasite artışı hakkında açıklama yaptı. Şirket, Çelik Servis Merkezi’nin kapasitesini artırmaya karar verildiğini duyurdu.

Kocaer Çelik, başta enerji sektörüne yönelik profiller olmak üzere her boy ve kesitte çelik profillerinin projeye özgü ve müşteri talepleri doğrultusunda işlenerek katma değerli ürün haline getiren Çelik Servis Merkezi’nin kapasitesini artıracağını ifade etti. Söz konusu kararın, katma değerli ürünlerin toplam portföydeki payını artırma hedefi doğrultusunda alındığı paylaşıldı.

Çelik ürünlerini istenilen her türlü projeye göre kapsamlı olarak işeyerek nihai ürün haline getiren servis merkezinin mevcut 120,000 ton/yıl kapasitesinin yüzde 50 artışla 180,000 ton/yıl seviyesine yükseltileceği kaydedildi. Yeni kapasitenin üç ay içinde devreye alınmasının planladığı açıklandı.

Çelik Şirketi İşleri Büyütüyor! Kapasite Artışı Kararı AlındıKaynak: Paratic Piyasalar

13 Kasım’da BIST 100 endeksi yüzde 2,6 düşüşle 7568 puana gerilerken KCAER hisseleri pozitif ayrışan hisselerden olmayı başardı. KCAER, günlük yüzde 0,8 artışla kapanışını 29,3 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 10 artış görülürken aylık değer kaybı yüzde 4,8 seviyesinde oldu. Yıllık kazanç ise yüzde 91,8 düzeyinde.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın